Paweł Kowalski prowadzi Polskim śladem

Mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej – Paweł Kowalski, aktualnie mieszkający w Anglii, stworzył internetowy kanał gdzie opowiada w ciekawy i przystępny sposób o polskich śladach w angielskiej piłce nożnej.

Losy naszych mieszkańców często są w prosty sposób odniesieniem do ogólnej sytuacji naszych rodaków, którzy mieszkają dziś poza granicami naszego kraju. Mieszkają, pracują, ale także często rozwijają się pokazując, że wszędzie można działać i dawać coś od siebie dzieląc się tym, w czym się jest po prostu dobrym. Takim przykładem jest z pewnością Paweł Kowalski – mieszkaniec Jaworzyny Śląskiej, który dziś mieszka w Anglii wiążąc swoje życie z piłką nożną, która jest jego pasją.

Paweł, aktualnie mieszkający w Anglii stworzył internetowy kanał gdzie opowiada w ciekawy i przystępny sposób o polskich śladach w angielskiej piłce nożnej. Autor kanału opowiedział mi o swojej inicjatywie : „Cały czas siedzę w piłce Angielskiej, w Anglii pracuje jako trener w klubie Bournemouth FC. Któregoś razu siedziałem wieczorem przy meczu z innymi polskimi trenerami i stwierdziliśmy, ze skoro wszyscy mamy „fazę” i wiedzę o piłce to czemu nie podzielić się nią z innymi i tak narodził się pomysł na kanał piłkarski na YouTube. Pandemia trochę przystopowała cały pomysł, wiec koledzy z różnych powodów nie mogli brać udziału w projekcie, ale mam nadzieję, że dołączą niebawem, bo w chwili obecnej pracuję sam. Kanał docelowo ma emitować kilka programów choć na razie wystartowałem z pierwszym i jest to seria o polskich zawodnikach, którzy kiedykolwiek występowali w Anglii. Program jest tematyczny mający na celu przyciągnąć uwagę wielkiego fana lub zwykłego szarego niedzielnego kibica, który po prostu lubi piłkę i chciałby dowiedzieć się czegoś ciekawego. Tak jak wspomniałem będą tez inne programy, jednak wszystko będzie się kręcić wokół piłki”

Pierwszy odcinek „Polskim śladem” w ciekawy i przystępny sposób pokazują nam ślady Polaków, którzy zaistnieli w świadomości angielskiej piłki nożnej. To bez wątpienia obowiązkowa pozycja dla każdego komu leży na sercu piłka nożna. Wszystko to jest okraszone niebanalnym komentarzem naszego mieszkańca, którego wielu nas zna, co jest dodatkowym atutem projektu.

Pierwszy odcinek można obejrzeć na kanale FCTV – Football Channel – link TUTAJ

Serdecznie zapraszam do zapoznania się z tą ciekawą pozycją, która wyróżnia się naturalnością i pasją autora, co widać bezspornie podczas oglądania. Mamy to szczęście mieć wspaniałych mieszkańców, którzy pokazują, że można, że pasje można przekuć na styl życia. Oglądając program subskrybujmy kanał FCTV – Football Channel, aby być na bieżąco z nowościami od Pawła.

foto: screen FCTV – Football Channel „Polskim śladem”

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz