Pierwsza rata podwyższonych podatków do 15 marca

Do piętnastego tego miesiąca nasi mieszkańcy są zobowiązani do zapłacenia podwyższonych podatków od gruntów i nieruchomości. Przypomnijmy kto się do tego przyczynił.

Ile „waży” aktualnie złotówka i jak ostrożnie trzeba obchodzić się z finansami, aby podołać wszystkim zobowiązaniom wie każdy z nas. Nikt nie pyta czy „mamy”, mamy za to płacić. Podatki to jedna z dużych części tych zobowiązań. Są to często gorzkie daniny z których pożytek mają głównie politycy, w naszym przypadku lokalni. „Zmiana stawek podatkowych” to hasło w naszej lokalnej rzeczywistości, które nierozerwalnie równa się z ich podwyżką. Burmistrz wraz z większością rady miejskiej dotrzymał tej niechlubnej tradycji i zaproponował we wszystkich punktach maksymalne obłożenie finansowe, co zostało zatwierdzone 30 listopada ubiegłego roku.

Do piętnastego tego miesiąca nasi mieszkańcy są zobowiązani do zapłacenia podwyższonych podatków od gruntów i nieruchomości. O ile więcej każdy z nas musi zapłacić dowiedzieliśmy się już poprzez przekazywane decyzje w tej sprawie. Teraz każdy z nas musi „otworzyć” portfel i zmierzyć się z tymi opłatami.

Przypomnijmy kto jak głosował w tej sprawie podczas sesji Rady Miejskiej

Za podniesieniem wszystkich podatków byli radni: Barbara Chromy, Marian Gawron Wiesław Dybeł, Sebastian Grajaszek, Adrianna Kotów-Jędras, Romuald Madaj, Artur Nazimek, Arkadiusz Stelmach i Sylwester Terpic.

Przeciw podwyżkom byli radni: Wojciech Syntyrz, Grażyna Bugajska Anna Szczepaniak-Jaroszewska i Marcin Kantor

Nieobecny byli radni Katarzyna Chmielowiec i Mariusz Więcek

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz