Pierwsze gminne derby w klasie okręgowej

Piłkarskim wydarzeniem weekendu będą bez wątpienia derby gminne w klasie okręgowej. To pierwsze z trzech tego typu spotkań zaplanowanych na najbliższe tygodnie.

W ciągu trzech najbliższych kolejek piłkarze z naszej Gminy rozegrają w klasie okręgowej derbowe pojedynki pomiędzy sobą. Specyfika terminarza wskazuje, że teraz w szranki staną piłkarze z Jaworzyny oraz Nowic. Po wycofaniu się z rozgrywek Victorii Tuszyn zarówno Venusowi jak i Karolinie odjęto punkty za zwycięstwo nad tym zespołem. Obecnie nowiczanie zajmują 12 miejsce z dorobkiem ośmiu punktów natomiast jaworzynianie 9 lokatę z dwoma punktami więcej. Oprócz derbów ciekawie może być w Lubawce, gdzie Orzeł podejmie znakomicie dysponowany ostatnio Grom. Będzie to rywalizacja odpowiednio trzeciego i drugiego zespołu w tabeli.

Darbor na swoim boisku podejmie beniaminka klasy A z Mrowin. Zieloni obecnie zajmują 10 miejsce w tabeli i to bolesławiczanie będą faworytami tego spotkania.

Niskie miejsca w tabeli naszych gminnych klubów w klasie B. Najbliższa niedziela będzie okazją do poprawienia swoich wyników.

Plan gier na weekend:

MKS Karolina – Venus Nowice (sobota, 15:00),
Darbor Bolesławice – Zieloni Mrowiny (sobota, 16:00),
Płomień Dobromierz – MKS II Karolina (niedziela, 11:00),
MKS II Szczawno Zdrój – LKS Piotrowice Świdnickie (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Silesia Żarów (niedziela, 11:00),
Tęcza Bolesławice – Nysa Kłaczyna (niedziela, 11:00),
Orzeł Lubawka – Grom Witków (niedziela, 15:00).

Źródło info: laczynaspilka.pl
Źródło foto: fanpage Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz