Pierwsze punkty Venusa i od razu w derbach. Koniec gier w klasie B.

W liczne kontrowersje obfitowało spotkanie Venusa z Karoliną. Ostatecznie lepsi o jedną bramkę byli gospodarze. Cenną wygraną odniósł Grom Witków. Piłkarze w B klasie zakończyli dziś rundę jesienną.

Niechlubnym bohaterem derbów gminnych był… sędzia, który w opinii zgromadzonych w Nowicach kibiców obu drużyn zniszczył całe widowisko poprzez swoje błędne decyzje. Arbiter pokazał wiele czerwonych i żółtych kartek. Jedynego gola na wagę zwycięstwa zdobył w 78 minucie Mateusz Wirchniański i to Venus mówił się cieszyć z pierwszych punktów w tym sezonie.

W spotkaniu sąsiadujących ze sobą w tabeli drużyn lepszy od Pogoni Pieszyce był Grom Witków. Przyjezdni wygrali 2-3 i dzięki temu po raz kolejny opuścili strefę spadkową. Dla witlowian było to czwarte zwycięstwo w tym sezonie.

STEP Tąpadła przegrał u siebie z Tęczą Bolesławice 0-3. Wszystkie bramki dla przyjezdnych zdobył Damian Kłos. Bolesławiczanie dzięki wygranej zakończyli rundę na trzecim miejscu ze stratą trzech punktów do lidera.

LKS Piotrowice pokonał u siebie Grom Panków 2-1. Obie bramki dla ekipy z naszej Gminy strzelił Kamil Przeździęk. LKS zakończył pierwszączęść sezonu na szóstym miejscu.

Ostatnia Sparta Przełom Pastuchów przegrała na wyjeździe z rezerwami Zjednoczonych Żarów aż 13-2. Pastuchowianie zdobyli w 11 dotychczasowych meczach tylko cztery punkty.

Foto: fanpage Nysa Kłodzko

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz