Piłkarskie ostatki rundy jesiennej. Ciekawie w Żarowie i Piotrowicach.

Przed piłkarzami ostatnie kolejki w klasie okręgowej i klasie B. Na ten weekend zaplanowano pojedynek derbowy pomiędzy Zjednoczonymi Żarów a Karoliną. Interesująco będzie także w Piotrowicach.

Szansa na ważne punkty dla Venusa. Nowiczanie zmierzą się na wyjeździe z przedostatnim Płomieniem Makowice. Jeżeli ekipa z naszej gminy chce oddalać się od strefy spadkowej powinna ten mecz wygrać. W pięciu ostatnich meczach Venus zdobył siedem punktów.

Grom zagra u siebie z niżej notowanym, ósmym Zdrojem Jedlina. Obie drużyny dzielą w tabeli tylko dwa punkty. Goście nie rozegrali dwóch planowanych spotkań. Grom w ostatnich tygodniach spisuje się coraz lepiej, czego dowodem jest awans na piąte miejsce w tabeli.

Derbowy, wyjazdowy mecz przed Karoliną. Rywalem jaworzynian będą Zjednoczeni Żarów, którzy są faworytem tego pojedynku. Karolina jest w kiepskiej dyspozycji, o czym świadczy osiem porażek z rzędu.

W przedostatniej kolejce klasy A Darbor Bolesławice zaplanowaną ma pauzę. Na następny weekend zaplanowano ostatnią serię gier w tej klasie rozgrywkowej.

Emocjonująco zapowiada się mecz na szczycie tabeli klasy B pomiędzy trzecim LKS Piotrowice a czwartym mającym tyle samo punktów Szczytem Boguszów Gorce. Oba zespoły mają po 26 „oczek”.

Ciężkie zadanie przed Spartą Przełom Pastuchów, która zmierzy się ze znacznie wyżej notowanymi rezerwami MKS Szczawno Zdrój. Pastuchowianie przegrali swoje ostatnie trzy mecze natomiast ich niedzielni rywale w tym samym czasie zdobyli pięć punktów.

Najtrudniejsze zadanie czeka Tęczę Bolesławice, która u siebie zmierzy się z niepokonanym liderem klasy B AKS II Strzegom.

W związku z panującą pandemią wszystkie mecze będą rozegrane bez udziału publiczności.

Plan gier na weekend:

Grom Witków – Zdrój Jedlina Zdrój (sobota, 14:00),
LKS Piotrowice – Szczyt Boguszów Gorce (niedziela, 11:00),
Tęcza Bolesławice – AKS II Strzegom (niedziela, 11:00),
MKS II Szczawno Zdrój – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00),
Płomień Makowice – Venus Nowice (niedziela, 13:30),
Zjednoczeni Żarów – MKS Karolina (niedziela, 13:30).

foto: fanpage Mks Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz