Plac zabaw „niebezpiecznych”

Do redakcji Wieści odezwał się czytelnik w sprawie placu zabaw pomiędzy ulicą Wolności i Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej.

Mimo, że wiosna w tym roku płata nam różne figle, pragnienie wyjścia na świeże powietrze bierze górę bez względu na wiek. Opisana tendencja jest w pełni demokratyczna. Łakną tego starsi i młodsi. Często starsi i młodsi robią to razem wychodząc ze swoimi pociechami na przykład na plac zabaw jako pierwsze miejsce do krótkiej zabawy. Taka zabawa może mieć jednak swoje smutne konsekwencje.

Do redakcji Wieści odezwał się czytelnik w sprawie placu zabaw pomiędzy ulicą Wolności i Ceglanej w Jaworzynie Śląskiej. Chodzi konkretnie o duże braki w ogrodzeniu jakie pojawiły się tam po ubiegłorocznej wichurze jaka nawiedziła naszą gminę. Opisany plac zabaw umiejscowiony jest pośród ulic z dużym natężeniem ruchu samochodowego. Wskazane ogrodzenia stanowiły barierę przed niepożądanym wyjściem dziecka po za jego obręb co mogło by się skończyć tragicznie. Jak relacjonuje czytelnik jego wnuk to „żywe srebro”, które bardzo aktywnie korzysta z tego miejsca. Problem w tym, że chwila nieuwagi może skończyć konsekwencjami, których nikt z nas nie pożąda.

Urząd Miasta ogłosił przebudowę i poprawienie stanu obecnych placów zabaw w naszej gminie. Nie zwalnia to jednak z tego, aby zabezpieczyć chociaż tymczasowo to miejsca, aby móc z niego w pełni bezpiecznie korzystać do momentu przebudowy. Czas i aktualna pora roku generuje w coraz większej mierze potencjalne niebezpieczeństwo. Warto przyjrzeć się temu miejscu przez Urząd Miasta, ale także opiekunów, którzy przychodzą w to miejsce. Dziecko mimo całej swojej mądrości może nie posiadać tak dużej wyobraźni, aby zrozumieć, co może się stać po wyjściu poza jego teren bez opieki.

info, foto od czytelnika

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz