Podsumowanie piłkarskiego sezonu

W połowie czerwca zakończyły się piłkarskie rozgrywki naszych gminnych zespołów. Nadszedł czas podsumowań. Z pewnością na plus sezon może zaliczyć Venus Nowice.

Pozytywnym wydarzeniem był awans nowiczan do klasy A. Venus przez cały sezon prezentował postawę godną zwycięzcy. Dwadzieścia zwycięstw, remis i porażka dały jednopunktową przewagę nad drugimi w tabeli rezerwami Bystrzycy Górnej. Przełomowe było tutaj bezpośrednie spotkanie drużyny z Nowic i wyjazdowa wygrana 0-2.

Wysoką, czwartą lokatę spośród pozostałych drużyn w klasie B zajął LKS Piotrowice. Do trzeciej Silesii Żarów zabrakło punktu. Po pierwszej części sezonu piotrowiczanie byli sklasyfikowani na siódmej pozycji. Na końcu stawki znalazły się Tęcza Bolesławice i Sparta Przełom Pastuchów (kolejno 10 i 11 lokata).

In minus sezon zapisać mogą MKS Karolina i Grom Witków. Oba zespoły zamknęły tabelę klasy okręgowej z dorobkiem kolejno 19 i zaledwie trzech punktów. Oczywiście obie drużyny w kolejnym sezonie zobaczymy w klasie A. Najprawdopodobniej razem w jednej grupie z wspomnianym wcześniej Venusem. Doszło już także do pierwszych zmian kadrowych. Z funkcją trenera MKS Karolina pożegna się końcem czerwca Grzegorz Ignatowicz.

foto: Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska