Podwójne derby w klasie B. Okręgówka u siebie.

W niedzielne przedpołudnie równolegle odbędą się dwa pojedynki derbowe drużyn z naszej gminy występujących w klasie B. Karolina oraz Grom zagrają w sobotę na własnych boiskach.

Przedostatnia w tabeli Karolina podejmie u siebie Zdrój Jedlina Zdrój. Goście są wiceliderem rozgrywek klasy okręgowej i w rundzie wiosennej zdobyli siedem punktów. Jaworzynianie w tym czasie zdobyli dwa punkty po remisach z Piławianką Piława i Włókniarzem Kudowa Zdrój.

Ostatni w tabeli Grom po trzech porażkach z rzędu podejmie u siebie 12 w tabeli Śnieżnik Domaszków. Przyjezdni w ostatnich trzech kolejkach zdobyli punkt po remisie z Nysą Kłodzko.

Wicelider klasy B Venus Nowice gościć będzie Tęczę Bolesławice. W ubiegłej serii gier nowiczanie nieoczekiwanie zremisowali ze Spartą Przełom Pastuchów natomiast bolesławiczanie ulegli jedną bramką Orłowi Witoszów.

W drugim pojedynku derbowym występująca w roli gospodarza Sparta zmierzy się z LKS Piotrowice. Goście zajmują ósme miejsce w tabeli natomiast pastuchowianie są przedostatni. Obie drużyny dzielą cztery punkty.

Plan gier na weekend:

Grom Witków – Śnieżnik Domaszków (sobota, 16:00),
MKS Karolina – Zdrój Jedlina Zdrój (sobota, 16:00),
Venus Nowice – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska