Podwyżka za wywóz śmieci. Znamy stawkę

Dziś rano na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej uchwalono wzrost o 92% opłaty za wywóz śmieci.

Dziś rano na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej uchwalono nową stawkę za wywóz śmieci. Wynosić ona będzie 26 złotych za osobę. Dla zobrazowania czteroosobowa rodzina (2+2) przy dotychczasowej stawce płaciła 49 złotych. Obecnie przy stawce 26 złotych suma ta wzrośnie do 104 złotych.

Jak wygląda ta kwestia w innych gminach ościennych? Dla przykładu w Żarowie stawka ta będzie wynosić 23 złote, w Strzegomiu 18 złotych, a w Świebodzicach 19,90 złotych.

W myśl nowej uchwały przewidziane są również różne ulgi. Za posiadanie kompostownika ulga będzie wynosić 1 złoty na osobę. Wielodzietna rodzina, czyli przynajmniej z trójką dzieci, ulga ta będzie wynosić 2,60 złotych od osoby.

Nowa uchwała przewiduje również restrykcje za nieprzestrzeganie obowiązku segregacji śmieci. Opłata taka będzie równa dwu krotności nowej stawki na osobę – czyli przy czteroosobowej rodzinie będzie to suma – 208 złotych.

Wskazana, nowa stawka obowiązywać będzie od 1 lutego. Obowiązek segregacji śmieci jest obligatoryjny i dotyczy każdego mieszkańca

Przypomnijmy, że nowy przetarg na wywóz śmieci wygrał Zakład Oczyszczania Miasta ze Świdnicy. Umowa z wyżej wymienioną firmą obowiązywać będzie przez rok.

Do tematu segregacji śmieci i nowych zasad z tym związanych będziemy jeszcze wracać, ponieważ temat jest zawiły i nie dla wszystkich zrozumiały na kanwie nowych przepisów.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

8 myśli na temat “Podwyżka za wywóz śmieci. Znamy stawkę

 • 14 stycznia, 2020 o 11:54 am
  Permalink

  A co z budynkami wielorodzinnymi, gdzie mieszka dość duża liczba osób. Jak wtedy będzie wyliczana kara za nieprzestrzeganie segregacji? O tym nie ma mowy? Jeden segreguje, drugi nie .

 • 14 stycznia, 2020 o 12:33 pm
  Permalink

  Gdzie są worki do segregacji śmieci ?. Dzisiaj wystawiłem śmieci BIO w niebieskim worku bo taki posiadałem do tej pory stoją,jeszcze koty i psy się do nich nie dobrały.

 • 14 stycznia, 2020 o 2:19 pm
  Permalink

  Pierwsze co, to trzeba powiedzieć co można segregować jako odpad BIO , 95% społeczeństwa nie ma zielonego pojęcia jak segregować, bo nikt tego nie oznajmił. A co do podwyżek cen za odpady: doszło tylko BIO i cena ponad 100% w górę. Zachłanność ludzka nie zna granic.

 • 14 stycznia, 2020 o 7:40 pm
  Permalink

  rada MIEJSKA tak zdziera z .mieszkanców..!!!!!!!!!!!!..NAJDROZEJ w okolicy..za co sie pytam..!!!!!!!! BALAGAN NA CAŁEJ JAWORZYNIE .. i przy pojemnikach tez ..a oni za co takie koszta..!!!!!!!!! wiadomo… brakuje im pieniedzy .. a nic nie robia aby porzadek byl na miescie..!!!!!!!!!! .. oto skutki wybrania obecnych władz na NOWA kadencje..!!!!!!!!!! brawo mieszkancy..macie teraz za swoje…i to pewnie nie koniec jest podwyzek… a wzamian nic nie ma…

 • 15 stycznia, 2020 o 12:43 pm
  Permalink

  Nic dziwnego ,że ludzie wyrzucają śmieci po rowach czy po lasach jak takie wygórowane stawki Rada Miasta nam funduje, a potem dziw ,że wszędzie syf. Za czasów, kiedy nie było segregacji śmieci płaciło się dużo mniej niż teraz , gdy trzeba segregować, to jest skandal.

 • 19 stycznia, 2020 o 4:21 pm
  Permalink

  Wykaz tych darmozjadów..o ktore pytano..co podwyzszyli nowe stawki
  Okręg 1

  Katarzyna Małgorzata
  Chmielowiec

  KWW Nasza Gmina Jaworzyna Śląska

  Okręg 2

  Adriana Kotów-Jędras

  KWW Nasza Gmina Jaworzyna Śląska

  Okręg 3

  Artur Stanisław Nazimek

  KWW Nasza Gmina Jaworzyna Śląska

  Okręg 4

  Marcin Maciej Kantor

  KWW Młodzi Samorządowcy

  Okręg 5

  Wojciech Syntyrz

  KWW Młodzi Samorządowcy

  Okręg 6

  Sebastian Adam Grajaszek

  KWW Nasza Gmina Jaworzyna Śląska

  Okręg 7

  Sylwester Terpic

  KWW Nasza Gmina Jaworzyna Śląska

  Okręg 8

  Wiesław Dybeł

  KWW Nasza Gmina Jaworzyna Śląska

  Okręg 9

  Arkadiusz Stelmach

  KWW Porozumienie Samorządowe Innowacyjny Samorząd

  Okręg 10

  Romuald Marian Madaj

  KWW Nasza Gmina Jaworzyna Śląska

  Okręg 11

  Barbara Helena Chromy

  KWW Urszula Gruca

  Okręg 12

  Anna Małgorzata
  Szczepaniak-Jaroszewska

  KWW Młodzi Samorządowcy

  Okręg 13

  Grażyna Bugajska

  KWW Grażyna Bugajska-Wieś Nasze Marzenia

  Okręg 14

  Marian Gawron

  KWW Nasza Gmina Jaworzyna Śląska

  Okręg 15

  Mariusz Jan Więcek za smieci…

Dodaj komentarz