Policjant na emeryturze nowym prezesem ZUK

Ostatnia sesja Rady Miejskiej obfitowała w wiele ciekawych wątków, które będę starał się sukcesywnie opisywać. Wybijającą się kwestią była z pewnością informacja o zmianie na stanowisku prezesa ZUK o czym poinformował burmistrz

21 czerwca odbyła się sesja Rady Miejskiej na której burmistrz ubiegał się o wotum zaufania i absolutorium za 2023 rok. Wydawać by się mogło, że będzie to kwestia, która zogniskuje całą uwagę i energię na sesji. Pojawiła się jednak zupełnie inna informacja, która była dużym zaskoczeniem dla wszystkich. Chodzi konkretnie o zmiany kadrowe na stanowisku prezesa ZUK.

Zakład Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej nie ma ostatnimi czasy dobrej prasy. Wszystko przez co rusz pojawiające się informacje o bardzo słabej jakości usług, czy wątpliwie wykonanych inwestycjach według mieszkańców. Dość wspomnieć o remoncie kanalizacji w Pastuchowie czy kwestii dostarczanej wody co wywołuje często spore poruszenie. Wszystko to daje spore pole do zastanowienia się nad kondycją tego Zakładu, którego głównym udziałowcem jest Gmina Jaworzyna Śląska.

Podczas wspomnianej sesji prezes ZUK – Pan Łukasz Kwadrans zrelacjonował swoją czteroletnią pracę na tym stanowisku informując jednocześnie, że rezygnuje z pełnionej funkcji ze względów osobistych. Pan burmistrz potwierdził tą informację, dziękując również za dotychczasową pracę prezesowi informując, że Pan Kwadrans rezygnuje ze względu na rozwój dalszej kariery. Przy całej sprawie burmistrz poinformował także, że nowym prezesem ZUK zostanie Pan Ryszard Dyko pochodzący z Jaworzyny Śląskiej.

Jakie kompetencje przejawia do pracy w Zakładzie Usług Komunalnych nowo powołany prezes nie wiadomo. Z oficjalnych zdjęć czy informacji jakie pojawiały się na stronie KPP Świdnica wynika, że Pan Ryszard Dyko wcześniej pracował jako policjant. Na uwagę zasługuje również fakt, że funkcja ta została mu przekazana na zasadzie nominacji bez żadnego konkursu, gdzie w sposób konkurencyjny można by było sprawdzić kompetencje danej osoby. Z podobną sytuacją mieliśmy do czynienia z zatrudnieniem Pana Sobańskiego czy Kwadransa na tym stanowisku.

Jak poradzi sobie nowo wybrany prezes na tym stanowisku? Czy czeka na nas jakaś nowa rewolucja, która uzdrowi kondycję zakładu? Nie wiadomo. Panu Łukaszowi Kwadransowi wypada podziękować za dotychczasową pracę, nowemu zaś szybkiego wdrożenia się w obowiązki

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska