Porażka Venusa w meczu na szczycie. Karolina bliska remisu w Żarowie.

Bliscy remisu w Żarowie byli piłkarze z Jaworzyny, którzy stracili gola w ostatnich minutach meczu. Pierwszą porażkę zanotował w klasie B Venus. Świetne mecze rozegrali: LKS Piotrowice oraz Sparta Przełom Pastuchów.

Karolina mimo dwubramkowej straty doprowadziła w drugiej połowie do wyrównania po golach Ksawerego Istelskiego oraz Grzegorza Ignatowicza (w 77 i 84 minucie). Zjednoczeni w doliczonym czasie gry strzelili decydującego o zwycięstwie gola i dopisali na konto szóstą wygraną w sezonie.

Grom zamykający tabelę klasy okręgowej nadal bez wygranej i z dziewięcioma porażkami na koncie. W niedzielę witkowianie przegrali u siebie z Iskrą Jaszkowa 1-5. Trafienie dla gospodarzy przypisano zawodnikowi przyjezdnych (gol samobójczy).

Trzecią wygraną w sezonie zanotowała Sparta. Pastuchowianie grając jako gospodarze pokonali wysoko 8-1 ostatni w tabeli Zryw Łażany. Gole dla drużyny z naszej Gminy zdobywali: Paweł Krzak (cztery), Maciej Waliszek (trzy) oraz Antoni Stankiewicz (jedną).

Również wysoką wygraną zapisał na swoim koncie LKS Piotrowice, tym razem pokonując trzeci Grom Panków 6-2. Tak jak dla pastuchowian była to trzecia victoria w tej edycji gier. Na listę strzelców wpisali się: Bartosz Hurman (dwukrotnie) oraz Przemysław Chęciek, Jakub Anioł, Patryk Marczak i Tomasz Janes (po jednej).

Tęcza przegrała na wyjeździe z Silesią Żarów 3-1. Bolesławiczanie po porażce spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Honorowe trafienie dla gości zdobył Jakub Ciosek.

Porażka Venusa w meczu o prowadzenie w tabeli klasy B. Rezerwy LKS Bystrzyca Górna okazały się lepsze w Nowicach 1-3. Dzięki tej wygranej przyjezdni mający jeden mecz zaległy mają szansę zrównać się punktowo z Venusem.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska