Posłanka interweniuje w sprawie inwestycji w Pastuchowie

Temat inwestycji związanej z budową kanalizacji we wsi Pastuchów stał się kwestią publiczną za sprawą mieszkańców tej wsi, którzy nagłośnili zaniedbania jakie według nich poczyniono przy pracach. Do sprawy odniosła się jedna z posłanek, która poprosiła o wyjaśnienia burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza w tej sprawie. Wgląd do pisma w artykule

Temat inwestycji we wsi Pastuchów był przez jakiś czas tematem bardzo gorącym w naszej gminie za sprawą mieszkańców, którzy rozpoczęli kampanie informowania i szukania pomocy po według nich źle wykonanych pracach związanych z budową kanalizacji i odbudowie drogi po ukończeniu robót. Temat był nagłaśniany w telewizji Dami Region TUTAJ. Można również zapoznać się ze stanowiskiem Prezesa ZUK Pana Łukasza Kwadranasa, który zechciał odnieść się do sprawy na łamach Wieści. Z wypowiedzią można zapoznać się TUTAJ.

Po mimo zarzutów jakie wytoczyli mieszkańcy w kierunku burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza, ten nie odniósł się do sprawy oficjalnie w żaden sposób do tej pory. Można by powiedzieć, że poprzez ciszę jaka nastąpiła po „fali ” publikacji temat naturalnie umarł. Sprawa jednak po mimo pozorów wydaje się nadal rozwojowa.

Udało mi się pozyskać pismo jakie zostało skierowane do burmistrza Grzegorza Grzegorzewicza przez posłankę Panią Monikę Wielichowską z Platformy Obywatelskiej. Pismo skonstruowane jest na zasadzie pytań i prośby o ustosunkowanie się przez burmistrza do sprawy. Jest to kolejny element kampanii szukania pomocy o czym informowali mieszkańcy już wcześniej. Całe pismo poniżej do wglądu czytelników

Posłanka informuje, że mieszkańcy oczekują spotkania z burmistrzem i rozpoczęcia rozmów na temat naprawy inwestycji jaka według nich została źle wykonana. Czy do spotkania dojdzie i jak zachowa się burmistrz nie wiadomo.

foto: screen z publikacji telewizji Dami Region

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska