Poznaliśmy propozycję cennika za korzystanie z hali sportowo – edukacyjnej

Temat jaworzyńskiej hali i jej dostępności to blisko pięcioletnia „epopeja”, która być może doczeka się swojego finału. Urząd Miejski w zarządzeniach burmistrza opublikował proponowany cennik za korzystanie z tego obiektu.

Sprawa hali sportowo – edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej od momentu jej powstania ogniskuje mieszkańców i opinię publiczną w naszej gminie. Ma na to wpływ wiele czynników. Po pierwsze mieszkańcy chcą po prostu  korzystać z wybudowanego obiektu i spędzać wolny czas w aktywny sposób nie musząc jeździć poza rogatki gminy. Po drugie w całej sprawie przez blisko pięć lat narosło sporo pół prawd, manipulacji i zwykłego nie liczenia się z głosem mieszkańców, którzy głośno wyrażali swoje niezadowolenie z faktu, że hala  rzekomo cały czas tętni życiem, a mimo to zwykły człowiek nie ma do niej dostępu. W sprawie aktualnie jesteśmy na nowym kursie, który być może cywilizuje zasady korzystania z tego obiektu. Po zatwierdzeniu regulaminu korzystania z hali, przyszedł czas na propozycje ze strony burmistrza na cenę za korzystanie z usług tego miejsca. Strona urzędowa póki co milczy w tej sprawie, zarządzenie burmistrza jest jednak opublikowane od kilku dni.

W zarządzeniu burmistrza z dnia 31 października, opublikowanego 3 listopada bieżącego roku możemy zapoznać się z zatwierdzonym cennikiem korzystania za halę sportowo widowiskową. Oto opublikowany cennik z wyszczególnionymi kategoriami:

Jak możemy przeczytać w opublikowanym zarządzeniu, za halę nie pobiera się opłat od imprez, których Gmina Jaworzyna Śląska jest organizatorem lub współorganizatorem, jednostek organizacyjnych Gmina Jaworzyna Śląska, klubów sportowych prowadzących działalność na terenie Gminy Jaworzyna Śląska.

Czy stoimy u progu faktycznego otwarcia dla mieszkańców tego obiektu, czy być może mamy do czynienia z formalnością, która w rzeczywistości będzie ciężka do wprowadzenia poprzez zapisy z zatwierdzonego regulaminu, który wyszczególnia pierwszeństwo w korzystaniu z obiektu ?. Na przykład na siłowni jednorazowo może przebywać jedynie osiem osób. Ilość grup zorganizowanych może być spora, mieszkańcy również głośno wyrażają chęć korzystania z obiektu. Czas pokaże jak zostanie rozwiązana ta kwestia i jak podejdzie do niej burmistrz. Hala podczas jej otwarcia była nazywana nawet „skokiem cywilizacyjnym”, bądźmy dobrej myśli, że wspomniany skok cywilizacyjny ucywilizuje się, a nie przeskoczy nas jak było to do tej pory

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska