Przy Sportowej z Cukrownikiem. Piotrowice z wiceliderem klasy B.

Najciekawiej zapowiadającymi się meczami, w których występować będą nasze gminne zespoły będą pojedynki Karoliny z Cukrownikiem i LKS Piotrowice z rezerwami LKS Bystrzyca Górna. Venus po nadchodzącej kolejce będzie liderem klasy B.

Najbliższym rywalem MKS Karolina będzie 12 w tabeli Cukrownik Pszenno. Jaworzynianie rozegrają ten pojedynek na swoim boisku po ubiegłotygodniowej wygranej w Świebodzicach. Cukrownik w rundzie jesiennej pokonał Karolinę 2-0.

Ostatni w tabeli Grom Witków na wyjeździe podejmie Nysę Kłodzko. Gospodarze potrzebują kompletu punktów ponieważ walczą o pozostanie w klasie okręgowej na następny sezon.

Dziesiąta w tabeli klasy B Tęcza Bolesławice zagra z trzecim zespołem Zjednoczonych Żarów. Gospodarze niedzielnego meczu w ostatnich trzech meczach zdobyli trzy punkty natomiast bolesławiczanie cztery (w tym za walkower).

Wicelider – rezerwy LKS Bystrzyca Górna będą najbliższym rywalem LKS Piotrowice. Drużyna z naszej Gminy plasuje się obecnie na czwartym miejscu w tabeli.

Wysoko notowana Silesia Żarów będzie najbliższym rywalem Sparty Przełom Pastuchów. Ekipa z naszej Gminy zmierzy się z trzecią drużyną w tabeli.

Wiadomo, że po tej kolejce Venus nadal będzie liderem klasy B i zrobi kolejny kroki ku awansowi. Za niedzielny mecz z wycofanym z rozgrywek Zrywem Łażany nowiczanie otrzymają walkowera.

Plan gier na weekend:

MKS Karolina – Cukrownik Pszenno (sobota, 17:00),
Nysa Kłodzko – Grom Witków (sobota, 17:00),
Zjednoczeni III Żarów – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
LKS Piotrowice – LKS II Bystrzyca Górna (niedziela, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Silesia Żarów (niedziela, 14:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska