Punkt w okręgówce. Wysoka wygrana Venusa w derbach

Drużyny reprezentujące naszą Gminę w klasie okręgowej zapisały w tej kolejce na swoim koncie punkt. Wysoką wygraną na inaugurację w klasie B odnotował Venus. Podział punktów w meczu Piotrowic a Tęcza wróciła z Witoszowa bez żadnej zdobyczy punktowej.

Remisem zakończyła się rywalizacja Karoliny z Kryształem Stronie Śląskie. Oba zespoły zdobyły po dwa gole. Po straconej bramce w 17 minucie z rzutu karnego Karolina doprowadziła do wyrównania po trafieniu głową Bartosza Tymcika w 31 minucie. W drugiej części gry gospodarzy na prowadzenie wyprowadził celnym strzałem Ksawery Istelski a Kryształ wyrównał ponownie z rzutu karnego w 65 minucie. Obie drużyny miały swoje szanse podbramkowe jednak żadnej z ekip już się to nie udało. To pierwszy punkt jaworzynian w ligowej tabeli.

Wysokiej porażki doznał na swoim boisku Grom. Goście z Pszenna wygrali pewnie 1-4. Jedynego gola dla witkowian zdobył Przemysław Kloc. To druga porażka zespołu z naszej gminy w tym sezonie.

Podział punktów w Żarowie. LKS Piotrowice zremisował 3-3 w inauguracyjnym meczu klasy B z Silesią. Do przerwy goście prowadzili 1-2. Dwie bramki dla piotrowiczan strzelił Kacper Sas a jedną Tomasz Janes.

Wracający na ligowe boiska Venus pokonał wyraźnie Spartę Przełom Pastuchów 0-7 w gminnych derbach. Autorami goli dla przyjezdnych byli: Mariusz Łuczak (trzech) oraz Mateusz Wirchniański, Maksym Filipov, Krzysztof Wielg, Michał Trojan.

Od porażki sezon rozpoczęła Tęcza. Bolesławiczanie ulegli na wyjeździe Orłowi Witoszów 3-2. Na listę strzelców w tym spotkaniu wpisali się: Marcin Obrycki i Jakub Ciosek.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska