Radni rozdali maseczki mieszkańcom

Radni Grażyna Bugajska, Anna Szczepaniak – Jaroszewska, Wojciech Syntyrz, Marcin Kantor i Mariusz Więcek rozdali mieszkańcom maseczki ochronne sfinansowane z własnych środków.

Od dziś weszło obostrzenie nakazujące każdemu zakrywanie ust i nosa warstwą ochronną w miejscach publicznych, aby minimalizować zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem. Ta wyjątkowa sytuacja stała się asumptem do pomocy mieszkańcom zainicjowaną przez grupę radnych nie związanych z burmistrzem Grzegorzem Grzegorzewiczem, aby rozdawać wszystkim mieszkańcom bez względu na wiek maseczki ochronne sfinansowane z własnych środków.

Dziś radni Grażyna Bugajska, Anna Szczepaniak – Jaroszewska, Wojciech Syntyrz, Marcin Kantor i Mariusz Więcek rozdali mieszkańcom maseczki ochronne sfinansowane z własnych środków. Mogliśmy spotkać ich dziś na ulicach miasta oraz na wsiach, gdzie w sposób możliwie najbardziej bezpieczny rozdawano maseczki ochronne wielokrotnego użytku.

Na profilu facebook możemy przeczytać „Dziś z Marcinem Kantorem, Anią Szczepaniak-Jaroszewską, Mariuszem Więckiem oraz Grazyną Bugajską rozdaliśmy bawełniane maseczki wielokrotnego użytku dla mieszkańców naszej Gminy bez względu na wiek. Troska o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców są najważniejsze, dlatego naturalnym odruchem był zakup maseczek z naszych własnych środków. Zapotrzebowanie, jak się okazało, było duże, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Pamiętajmy o zakryciu ust i nosa nawet szalikiem czy chustką. Obowiązek trwa od dziś. Przejdźmy razem przez ten trudny czas”.

Pamiętajmy o bezpiecznym poruszaniu się w przestrzeni publicznej, aby nie narażać siebie i innych. Środki ochronne na usta i nos to ważna sprawa, aby nikogo nie narażać na zarażenie koronawirusem.

info, foto: facebook Wojciech Syntyrz

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz