Radny prosi o dezynfekcję miejsc publicznych

Radny Marcin Kantor złożył dziś interpelację z prośbą o zakup odpowiedniego środka oraz dezynfekcję miejsc publicznych.

Koronawirus nie odpuszcza. Ciągle trwający stan epidemii i możliwy wzrost zagrożenia zarażeniem wirusem COVID-19 powoduje, że musimy bardzo mocno przestrzegać wszystkich zaleceń sanitarnych, ale także stosować niestandardowe środki, aby minimalizować możliwe zagrożenie.

Radny Rady Miejskiej Marcin Kantor złożył dziś interpelację do burmistrza z prośbą o zakup odpowiedniego środka i dezynfekcję miejsc publicznych takich jak ławki, wiaty przystankowe czy barierki. Jest to coraz częstsza praktyka samorządów, które odpowiedzialnie dbają o swoich mieszkańców i chcą minimalizować możliwe zagrożenie. Ostatnio zdecydowała się na to gmina Żarów, gdzie na polecenie burmistrza tego miasta, zgodnie z zaleceniem WHO i Głównego Inspektora Sanitarnego, rozpoczęto akcję dezynfekcji miejsc publicznych na terenie gminy. Akcję przeprowadzają tam Spółdzielnia Socjalna i jedna z jednostek OSP.

Na profilu radnego Marcina Kantora możemy przeczytać: „Dziś złożyłem do Pana Burmistrza postulat dotyczący dezynfekcji miejsc publicznych takich jak: ławki, wiaty przystankowe, barierki itd. Moim zdaniem gmina powinna przy użyciu dostępnych możliwości dokonywać raz dziennie takiej dezynfekcji i realnie zadbać o nasze bezpieczeństwo. Podobne rozwiązania zaczynają być wprowadzane w innych samorządach naszego regionu czy gminach ościennych ze względu na zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców przed koronawirusem”.

Miejmy nadzieję, że nasz samorząd wykaże się odpowiednim rozsądkiem i podejmie jak największe środki dla naszej ochrony, aby oprócz naszych wyrzeczeń i stosowania się do nakazanych zaleceń mieć większe poczucie, że jesteśmy bezpieczni.

info: facebook Marcin Kantor
foto: facebook Marcin Kantor, um żarów

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz