Remis w derbach, Darbor rozbija kolejnego rywala

Piłkarze Darboru Bolesławice ponownie zachwycili kibiców lokalnej piłki nożnej pokonując zdecydowanie rywala czwarty raz z rzędu. Derby Gminy między LKS Piotrowice Świdnickie a rezerwami MKS Karolina zakończyły się remisem. Nie zabrakło emocji na innych boiskach.

W sobotę Venus odnotował drugą wygraną pokonując u siebie Płomień Makowice 3-2. Po 12 minutach gry gospodarze prowadzili już 2-0 po golach Dariusza Włodarczyka i Adriana Krzykalskiego. Goście odpowiedzieli bramką w 24 minucie strzeloną z rzutu karnego. Po przerwie na 3-1 podwyższył Krzykalski a w 90 minucie Płomień odpowiedział golem Patryka Dębińskiego. Sędzia w drugiej połowie pokazał dwie czerwone kartki (po jeden dla obu zespołów).

Karolina przywiozła punkt z dalekiego wyjazdu do Stronia Śląskiego. Dla gospodarzy był to dopiero drugi punkt w tym sezonie. Autorami goli dla jaworzynian byli: Italo Rocha de Olivera oraz Marcin Stolarz.

Grom przegrał z niżej notowanym Trojanem w Lądku Zdroju 4-2. Bramki goście strzelali w pierwszej połowie dzięki skuteczności Jakuba Smutka i Marcina Cegielskiego. Ten drugi trafił na 2-2. Resztę bramek strzelali już tylko gospodarze.

Darbor w czterech z pięciu spotkań rozbijał rywala. Tym razem w Witoszowie tamtejszego Orła aż 0-11. Na listę strzelców wpisali się: Dawid Wojak (cztery gole), Paweł Chrzan, Kamil Kuska (po dwa), Mariusz Morąg, Maciej Smaruj i Maciej Fijałkowski (po jednej). Pełen uznania jest aktualny stosunek bramkowy Darboru 39-5, który rzadko spotyka się na tak wczesnym etapie gier.

W pierwszych derbach Gminy w tym sezonie padł remis (3-3) pomiędzy rezerwami MKS Karolina a LKS Piotrowice Świdnickie. Dla jaworzynian trafili: Szymon Skupniewicz, Paweł Wysota i Kacper Jędras. Dla gospodarzy: Mariusz Charytanowicz (dwie) i Piotr Mrozek.

Kolejną porażkę zanotowała Sparta Przełom Pastuchów, tym razem ulegając 1-5 Zielonym Mokrzeszów (gol Tomasza Musielewicza). Także bez punktu po tej kolejce została Tęcza Bolesławice po porażce z rezerwami AKS Strzegom 2-4.

Źródło info: regiowyniki.pl/laczynaspilka.pl/fanpage LKS Piotrowice Świdnickie/grom.witkow.pl
źródło foto: fanpage Darbor Bolesławice