Remisy w okręgówce. Wygrane Tęczy i Piotrowic

Drużyny reprezentujące naszą Gminę w klasie okręgowej podzieliły się punktami ze swoimi rywalami. W klasie B komplety punktów dopisały na swoim koncie drużyny z Piotrowic i Bolesławic.

Karolina zremisowała na wyjeździe z ATS Wojbórz 2-2. Był to już 10 remis jaworzynian w sezonie. Dla gospodarzy taki wynik komplikuje sytuację w tabeli w kontekście utrzymania. Zespół z Jaworzyny bramki zdobywał po trafieniach: Mateusza Ptaka i Bartosza Adamowicza.

Cenny punkt z wyżej notowanym rywalem zdobył na wyjeździe Grom i ponownie opuścił strefę spadkową klasy okręgowej. Włókniarz Kudowa Zdrój zremisował 2-2. Dwa trafienia dla witkowian zdobyli: Tomasz Żołnierek i Kacper Matwiejko.

Szóste zwycięstwo w sezonie zanotowali piłkarze z Piotrowic. Drużyna prowadzona przez Roberta Tymcika okazała się lepsza od sąsiadującej w tabeli Błyskawicy Kalno 3-2. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Mateusz Malina natomiast jedną Rafał Łucyk.

Tęcza rozgromiła przedostatni Zryw Łażany 11-2. Było to najwyższe zwycięstwo bolesławiczan w sezonie i 12 wygrana na koncie. Autorami goli byli: Paweł Wysota (pięciu), Michał Fedorowicz (trzech), Marcin Obrycki (dwóch) oraz Marcin Łucyk (jednej).

Ostatnia w tabeli klasy B Sparta Przełom Pastuchów nie poprawiła po tej kolejce stanu punktowego. Zawodnicy z naszej Gminy okazali się słabsi od lidera rozgrywek PUO Wiśniowa i przegrali wyraźnie 3-8. Gole dla Sparty zdobyli: Antek Stankiewicz (dwa) oraz Paweł Krzak (jedną).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz