Rozpoczął się remont ul. Kościuszki. Na samochodach anonimowe informacje

Od dziś rozpoczął się remont ul. Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej. Potrwa on do połowy lipca tego roku.

Ulica Kościuszki w Jaworzynie Śląskiej to kwestia bardzo rozległa i długo wyczekiwana na poprawę. Z pomocą przyszło Państwo Polskie, które rozpoczęło udzielanie pieniędzy w samorządach na potrzebne remonty. Dzięki temu od dziś rozpoczęto pierwszy etap prac na tej ulicy w jej górnej części od ulicy Świdnickiej do skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II.

Od wczoraj w wycieraczkach zaparkowanych samochodów w wzdłuż opisywanej ulicy pojawiły się anonimowe karteczki z informacją o przymusie przepakowywania aut, tak aby nie kolidowało to z wykonywaną pracą. Sprawa jest oczywista. Dlaczego zatem kartka z prośbą nie została podpisana przez nadawcę? (mniemam, że jest nim Urząd Miejski) czyżby chodziło o nie kojarzenie go z trudnościami i niedogodnościami? Ciężko stwierdzić. Jesteśmy jednak przyzwyczajeni do podobnych praktyk ze strony władzy.

Zakres prac na ulicy Kościuszki spory. Będzie obejmował m.in remont drogi, chodników czy kanalizacji. Będą również powycinane drzewa wzdłuż tej ulicy o czym informowałem wcześniej. Prace będzie wykonywać Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane STA DAR Dariusz Stańczyk ze Świebodzic. Koszt inwestycji opiewa na 7.533.938,85 zł brutto co zostało sfinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Trzeba wyrażać nadzieję na poprawę stanu tej ulicy, a przy tym patrzeć na jej wygląd póki jest jeszcze zadrzewiona. W raz z nadejściem wiosny jej wygląd może się diametralnie zmienić.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz