Rundę wiosenną czas zacząć. Derby gminne w klasie B

Ze względu na ograniczenia epidemiczne z miesięcznym opóźnieniem piłkarze wznowią rundę wiosenną. Już w pierwszej kolejce zaplanowano gminne derby w klasie B.

Czwarty w tabeli Grom Witków podejmie u siebie Victorię Świebodzice. Jeśli z klasy okręgowej spadnie sześć zespołów to Victoria plasuje się tuż nad strefą spadkową i będzie w tym meczu walczyć o każdy punkt.

Kolejne za świebodziczanami miejsce w tabeli zajmuje Venus. Nowiczanie na swoim boisku podejmą Włókniarza Kudowa Zdrój do którego tracą pięć punktów.

Ważny dla układu tabeli mecz rozegra Karolina. Na wyjeździe podejmie ostatnią Spartę Ziębice. Ona zespoły sąsiadują zesobą w tabeli i dzieli je punkt.

Darbor Bolesławice na inaugurację rundy wiosennej wyjedzie do Ząbkowic Śląskich na rywalizację z Polonią, która zajmuje dopiero 12 miejsce. Bolesławiczanie są liderami klasy A z przewagą dwóch punktów nad wiceliderem.

Już w pierwszej kolejce rundy wiosennej dojdzie do gminnych derbów. LKS Piotrowice (3 miejsce w tabeli) jako gospodarz podejmie dwunastą Spartę Przełom Pastuchów. W poprzednim meczu tych drużyn pewnie 0-3 wygrali piotrowiczanie.

Tęcza Bolesławice na swoim boisku zagra z sąsiadującymi w tabeli Błękitnymi Słotwina. W pierwszej kolejce bolesławiczanie wygrali 1-4.

Ze względu na obostrzenia mecze odbędą się bez udziału publiczności.

Weekendowy plan gier:

Grom Witków – Victoria Świebodzice (sobota, 17:00),
Venus Nowice – Włókniarz Kudowa Zdrój (sobota, 17:00),
Sparta Ziębice – MKS Karolina (sobota, 17:00),
Polonia Ząbkowice Śląskie – Darbor Bolesławice (niedziela, 11:00),
LKS Piotrowice – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00),
Tęcza Bolesławice – Błękitni Słotwina (niedziela, 11:00).

Foto: fanpage Włókniarz Kudowa Zdrój

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz