„Taka pomoc cieszy i daje satysfakcję”. Radni przekazali świąteczne paczki

Radni Anna Szczepaniak-Jaroszewska, Grażyna Bugajska, Mariusz Więcek, Marcin Kantor i Wojciech Syntyrz przekazali świąteczne paczki dla potrzebujących w naszej gminie.

Święta Wielkanocne w 2020 roku zapiszą się jako wyjątkowe ze względu na trwającą epidemię koronawirusa. Wiele osób starszych i potrzebujących w tym czasie ma poczucie osamotnienia i pustki. Często nawet małe gesty pokazują jak wiele mogą dać radości i szczęścia, kiedy cały świat jest zwrócony w inną stronę.

Radni Anna Szczepaniak-Jaroszewska, Grażyna Bugajska, Mariusz Więcek, Marcin Kantor i Wojciech Syntrz zorganizowali inicjatywę sfinansowaną z własnych środków, gdzie odwiedzili osoby starsze, chore czy potrzebujące w naszej gminie z symbolicznymi paczkami, życzeniami i deklaracją dalszej pomocy w codziennych sprawach. Inicjatywa odbiła się szerokim i pozytywnym echem, co pokazuje jak duża jest potrzeba takich gestów pamięci i troski, które wynikają z potrzeby serca i pomocy.

Na profilu facebook Wojciecha Syntyrza możemy przeczytać: „Zbliżające się Święta Wielkanocne są testem naszej odpowiedzialności i pamięci o mieszkańcach gminy, którą powinniśmy manifestować czynem i odruchem serca.

Grupą pięciu radnych Ania Szczepaniak-Jaroszewska Grażyna Bugajska Mariusz Więcek Marcin Kantor postanowiliśmy pokazać, że prawdziwa troska i dobroć płynie od nas samych a nie poprzez pieniądze z budżetu gminy, w celu przypomnienia o swoim istnieniu. Tylko taka pomoc cieszy i daje satysfakcję, w co zawsze wierzyliśmy. W naszej gminie żyje wiele osób starszych, samotnych czy schorowanych.

Zachowując wszelkie środki ostrożności odwiedziliśmy naszych mieszkańców z życzeniami i drobnymi paczkami świątecznymi oferując przy tym nadal naszą pomoc w nadchodzącym czasie, aby mieli poczucie bezpieczeństwa i pewności, że są ludzie, którzy się nimi interesują. Nie upominamy się o gminne pieniądze tylko pracujemy na rzecz naszych mieszkańców z prywatnych środków.

Pamiętajmy w tym czasie o pomocy każdemu, kto tego potrzebuje!”

Mały gest pokazujący niewymuszoną troskę o najbardziej potrzebujących jest dowodem, że można działać i pomagać, jeżeli tylko chcemy. Wypada podziękować naszym radnym za tą piękną inicjatywę.

info, foto: facebook Wojciech Syntyrz

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz