Trudna kolejka w okręgówce. W klasie B wszystkie mecze na wyjeździe.

W nadchodzący weekend tylko jeden z pięciu zespołów gminnych wystąpi przed swoją publicznością. Wymagający rywale przed Gromem i Karoliną. Niewiele łatwiejsze zadanie przed Venusem. W klasie B z pewnością nie zabraknie emocji.

Po wygranej z MKS Szczawno Zdrój witkowianie podejmą kolejny zespół z czołówki tabeli. Tym razem w Stolcu podejmą trzecie Skałki. Grom opuścił strefę spadkową po ostatniej kolejce. Gospodarze sobotniego meczu mają na swoim koncie sześć wygranych, remis i porażkę.

Równie trudny rywal przed Karoliną. Jaworzynianie w Kamieńcu Ząbkowickim podejmą solidnie spisujący się Zamek sklasyfikowany na piątym miejscu w tabeli. Gospodarze są drugą najbardziej skuteczną drużyną w lidze – w ośmiu meczach zdobyli 28 goli.

Jako jedyny u siebie zagra Venus. Ostatni w tabeli nowiczanie będą chcieli zapisać na swoim koncie pierwsze punkty w sezonie. Pokrzyżować te plany będzie chciała Polonia Bystrzyca Kłodzka klasyfikowana w środku tabeli. Przyjezdni w ubiegłym tygodniu rozgromili ATS Wojbórz aż 6-0.

Najciekawiej w klasie B zapowiada się mecz sąsiadujących w tabeli – Błyskawicy Kalno i LKS Piotrowice. Obie drużyny mają po sześć punktów. Lider rozgrywek LKS Wiśniowa podejmie ostatnią Spartę Przełom Pastuchów a trzecia Tęcza dziesiąty Zryw Łażany.

Plan gier na weekend:

Zamek Kamieniec Ząbkowicki – MKS Karolina (sobota, 15:00),
Skałki Stolec – Grom Witków (sobota, 15:00),
Venus Nowice – Polonia Bystrzyca Kłodzka (sobota, 15:00),
LKS Wiśniowa – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00),
Zryw Łażany – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Błyskawica Kalno – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00).

Info: laczynaspilka.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz