Turniej Piłki Nożnej Sp Jaworzyna Cup za nami

W niedzielę, 15 grudnia na Hali Sportowo-Edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej odbył się Turniej Piłki Nożnej Sp Jaworzyna Cup

Miniony weekend można zapisać do tych spod znaku rywalizacji sportowej i to nie byle jakiej bo podpartej chęcią pomocy dla naszej mieszkanki Kai Prędeckiej.

W niedzielę, 15 grudnia na Hali Sportowo-Edukacyjnej w Jaworzynie Śląskiej odbył się turniej piłki nożnej dla młodzików z rocznika 2007. Został on zorganizowany wspólnie przez Miejski Klub Sportowy „KAROLINA” oraz Szkołę Podstawową w Jaworzynie Śląskiej. Każda drużyna rozegrała mecz ze wszystkimi rywalami w swojej grupie. Następnie dwie najlepsze drużyny awansowały do półfinałów, a pozostałe rywalizowały o poszczególne miejsca. Po zaciętych i stojących na wysokim poziomie meczach grupowych w półfinałach spotkały się drużyny:

Akademia Piłkarska Dzierżoniów – MKS Karolina Jaworzyna Śląska II – 4:3,

Polonia-Stal Świdnica – Zagłębie Lubin – 1:0.

W meczu o najniższe miejsce na podium drużyna Zagłębia Lubin, prowadzona przez wychowanka naszego klubu Trenera Sławka Wałowskiego, ograła po zaciętym i wyrównanym spotkaniu drugi skład Karoliny 3:0.

Mecz finałowy poprzedziła ceremonia prezentacji najlepszych w tym dniu drużyn, co spotkało się z gorącym przyjęciem licznie zgromadzonej publiczności.

W ostatnim meczu turnieju o wyniku decydowały dopiero rzuty karne. W tym lepsi okazali się zawodnicy Polonii Stal Świdnica dowodzeni przez Trenera Mariusza Krupczaka, którzy pokonali Akademięę Piłkarską Dzierżoniów stosunkiem bramek 3:2 i stanęli na najwyższym stopniu podium.

Na zakończenie odbyła się ceremonia wręczenia nagród.

NAJLEPSZYM STRZELCEM został : JAKUB GANCZAR (Zagłębie Lubin) – 7 bramek

NAJLEPSZYM BRAMKARZEM : DANIEL WIELEMBOREK (Polonia-Stal Świdnica)

NAJLEPSZYM ZAWODNIKIEM – MVP: KAMIL NOWOGOŃSKI (Zagłębie Lubin)

Organizator przyznał również SPECJALNE WYRÓZNIENIE dla NADII SOBEL (Silesia Żarów) jako jedynej zawodniczce, która rywalizowała w naszym turnieju.

W niedzielnych zawodach uczestniczyły ponadto drużyny: MKS Siechnice I i MKS Siechnice II, Silesia Żarów, MKS Karolina Jaworzyna Śląska I, Akademia Piłkarska Świdnica oraz Gwarek Wałbrzych, które pokazały wysokie umiejętności i dały zgromadzonym wiele satysfakcji.

Wszyscy zostali uhonorowani okolicznościowymi medalami oraz pucharami, a najlepsza trójka dodatkowo nagrodami rzeczowymi.

Oprócz rywalizacji piłkarskiej dla kibiców i zawodników czekało w tym dniu mnóstwo innych atrakcji. Sekcja kolarska MKS Karolina prowadziła stacjonarny trening jazdy na trenażerach, a w przerwie meczów nasza sekcja JUDO dała krótki pokaz swoich umiejętności.

Jak już wspomniano na początku, w trakcie turnieju prowadzony był również kiermasz ciast, z którego całkowity dochód został przeznaczony na pomoc w leczeniu i rehabilitacji mieszkanki naszego miasta Kai Prędeckiej, która uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu.

Pełna relacja zdjęciowa z zawodów na stronie mkskarolina.com

info, foto: mkskarolina.com

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz