Venus górą w małych derbach. Darbor rozgromił rywala

Kolejne derby Gminy Jaworzyna Śląska dla Venusa. Darbor nie dał żadnych szans rywalowi. Karolina i Tęcza wróciły z kompletami punktów.

Nowiczanie wywieźli bezcenne trzy „oczka” z trudnego terenu jakim jest boisko w Witkowie. Grom pomimo prowadzenia 1-0 do przerwy (po golu Łukasza Cegielskiego) nie utrzymał tego wyniku. Venus w ciągu dwóch minut zdobył dwa gole i ostatecznie to nowiczanie cieszyli się z kompletu punktów. Między 59 a 61 minutą gole zdobyli: Jarosław Lato i Marcin Tutka. Tym samym Venus ponownie wrócił do gry o utrzymanie.

Pewną wygraną odnotowała Karolina. Jaworzynianie pokonali na wyjeździe Cukrownika Pszenno 1-4. Na listę strzelców zespołu z naszej gminy wpisali się: Grzegorz Ignatowicz (zdobył hat-trick) oraz Bartosz Adamowicz.

Grad goli zobaczyli kibice w Bolesławicach. Lider klasy A Darbor aż 10-0 pokonał Kolibra Uciechów. Do bramki przyjezdnych trafiali: Wojciech Szewczyk (trzykrotnie), Karol Bohajczuk (dwukrotnie) oraz Krzysztof Duma, Marcin Gawryszewski, Marcin Rogowski, Szymon Kopacz, Marcin Bieniasz (raz). W tej kolejce pauzowały rezerwy Bielawianki Bielawa i tym samym przewaga Darboru wzrosła do sześciu punktów.

Słaby występ Sparty Przełom Pastuchów. W meczu jako gospodarz drużyna z naszej gminy uległa aż 1-9 Szczytowi Boguszów Gorce. Honorowe trafienie zaliczył Karol Trzpil.

Po słabym początku meczu przeciwko rezerwom Szczawna i straconej w trzeciej minucie bramce Tęcza wróciła szybko do gry i po golach Damiana Kłosa (10 min.) i Daniela Gwardiaka (33 min.) wyszła na prowadzenie. Po przerwie gola dołożył Piotr Hendzel i tym samym ustalił wynik meczu na 1-3.

LKS Piotrowice gościły na swoim boisku Iskrę Witków Śląski. Przyjezdni okazali się lepsi i wygrali 0-4. Trzy gole padły jeszcze w pierwszej połowie.

Info: laczynaspilka.pl/grom.witkow.pl/regiowyniki.pl