Venus liderem w B klasie. Porażki w okręgówce

Grom i Karolina po sobotnich meczach dopisali na swoich kontach porażki. Po trzech kolejkach w klasie B liderem został Venus Nowice, który wygrał pewnie w derbach gminnych.

Zawodnicy z Witkowa nadal bez punktu. Sobotnie spotkanie z Pogonią Pieszyce rozpoczęło się od prowadzenia Gromu 1-0 po golu zdobytym przez Łukasza Cegielskiego. Przyjezdni odpowiedzieli w krótkim czasie dwoma bramkami w 32 i 35 minucie. Do końca wynik nie uległ zmianie. Dla Pogoni są to pierwsze punkty w bieżącym sezonie.

Bliscy remisu byli piłkarze Karoliny, którzy na stadionie przy ul. Sportowej podejmowali Polonię Bystrzyca Kłodzka. Goście wyszli na prowadzenie po golu Kamila Dymka w 27 minucie. Po zmianie stron do wyrównania doprowadził Bartosz Tymcik. Polonia zdobyła decydującego gola na pięć minut przed końcem meczu i wywiozła tym samym z Jaworzyny pierwszy komplet punktów. Dla jaworzynian była to trzecia porażka w sezonie.

Wysoką wygraną Venusa zakończył się pojedynek derbowy z LKS Piotrowice. Nowiczanie zdobyli pięć goli (Mariusz Łuczak, Maksym Filipov, Michał Lipski, Michał Trojan i Filip Lisowski) natomiast przyjezdni odpowiedzieli tylko jedną bramką (Kacper Sas).

Pierwszy punkt w sezonie na koncie Tęczy. Bolesławiczanie zremisowali z zajmującym przed tą kolejką drugie miejsce Gromem Panków 1-1. Autorem bramki dla drużyny był Jakub Ciosek, który wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania w końcówce meczu.

Nadal bez zdobyczy punktowej pozostaje Sparta Przełom Pastuchów. Grając jako gospodarze pastuchowianie przegrali wysoko z rezerwami Cukrownika Pszenno 2-9.

foto: fp Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska