Venus najlepszy w klasie B na koniec sezonu. Karolina wygrywa w Domaszkowie.

Nowiczanie potwierdzili swoją świetną dyspozycję i rozgromili niedzielnego rywala z Żarowa tym samym kończąc sezon na pierwszym miejscu w klasie B. Karolina przywiozła komplet punktów z najdalszego wyjazdu w sezonie. Remis w derbach gminnych w klasie B.

Grom w przedostatniej kolejce klasy okręgowej przegrał wyraźnie na swoim boisku z wiceliderem rozgrywek Górnikiem Nowe Miasto Wałbrzych 1-5. Była to 26 porażka witkowian w sezonie.

Karolina okazała się lepsza w Domaszkowie od tamtejszego Śnieżnika i wygrała 1-2. Było to piąte zwycięstwo jaworzynian w sezonie. Gole na wagę trzech punktów zdobywali: Bartosz Karpiński i Sebastian Putaj.

Venus z awansem do klasy A. W ostatnim meczu sezonu nowiczanie rozbili Silesię Żarów aż 9-0 i tym samym zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach. Bramki dla drużyny z naszej gminy strzelali: Damian Roman (pięć) oraz Tomasz Charytanowicz, Michał Trojan, Marcin Zdanowicz, Dawid Bednarek (po jednej).

Derby gminne między Tęczą a Spartą zakończyły się podziałem punktów po remisie 1-1. Po tym wyniku sytuacja obu drużyn na koniec sezonu nie zmieni się. Bolesławiczanie zakończą grę na miejscu 10 natomiast pastuchowianie na 11. Dla Tęczy trafienie zaliczył Patryk Lipka.

LKS Piotrowice otrzymał trzy punkty za walkower z wycofanym z rozgrywek Zrywem Łażany.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska