Venus w meczu na szczycie. Piłkarski szlagier w Żarowie.

W nadchodzący weekend przed kibicami dwa ciekawe spotkania. W ramach klasy okręgowej dojdzie do pojedynku Karoliny z Zjednoczonymi natomiast w klasie B rywalizować będą dwie czołowe drużyny tych rozgrywek.

Grom na własnym boisku gościć będzie solidnie prezentującego się beniaminka z Jaszkowej Dolnej. Iskra z sześcioma zwycięstwami, remisem i trzema porażkami na koncie zajmuje wysokie czwarte miejsce w tabeli. Grom jest ostatni z dorobkiem jednego punktu.

W niedzielę dojdzie do kolejnej odsłony rywalizacji pomiędzy Karoliną a Zjednoczonymi. Tym razem zmagania odbędą się w Żarowie. Ekipa gospodarzy sklasyfikowana jest w środku stawki klasy okręgowej i zajmuje siódme miejsce. Karolina po ostatniej wygranej w gminnych derbach nie poprawiła zbytnio swojego położenia w tabeli i jest przedostatnia.

Bez wątpienia najciekawszym meczem w klasie B będzie pojedynek Venusa, który w Nowicach zmierzy się z drugimi w tabeli rezerwami LKS Bystrzyca Górna. Nowiczanie przewodzą klasyfikacji z kompletem wygranych a niedzielni rywale tracą do nich sześć punktów (mają jeden mecz rozegrany mniej).

W pozostałych spotkaniach klasy B ósmy LKS Piotrowice gościć będzie trzeci Grom Panków, przedostatnia Sparta Przełom Pastuchów podejmie najsłabszy dotychczas Zryw Łażany a siódma Tęcza zagra z mającą o punkt więcej Silesią Żarów. Rywalizacja w tym sezonie klasy B jest bardzo wyrównana. Między 10 a piątym zespołem w tabeli jest tylko punkt różnicy.

Plan gier na weekend:

Silesia Żarów – Tęcza Bolesławice (niedziela, 10:00),
LKS Piotrowice – Grom Panków (niedziela, 11:00),
Venus Nowice – LKS II Bystrzyca Górna (niedziela, 11:00),
Grom Witków – Iskra Jaszkowa Dolna (niedziela, 13:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Zryw Łażany (niedziela, 14:00),
Zjednoczeni Żarów – MKS Karolina (niedziela, 15:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska