W derbach górą Piotrowice. Kolejna wygrana Venusa.

Dwie przegrane naszych gminnych drużyn w klasie okręgowej. W najciekawszym meczu Piotrowice lepsze od Tęczy. Venus z kolejną wygraną.

Karolina przegrała na własnym boisku wysoko z LKS Bystrzyca Górna 0-5. Dla gospodarzy była to 16 porażka w sezonie i zarazem piąta z rzędu. W rundzie jesiennej padł podobny rezultat 6-0 na korzyść ówczesnych gospodarzy z Bystrzycy.

Grom wyraźnie przegrał w Kudowie Zdroju z Włókniarzem 4-0. Do przerwy gospodarze prowadzili jedną bramką. Worek goli otworzył się dopiero po 80 minucie. Była to dwudziesta porażka witkowian w sezonie.

Trzynaste zwycięstwo w sezonie Venusa. W sobotnie popołudnie nowiczanie okazali się lepsi od rezerw Cukrownika Pszenno i wygrali 2-0. Gole dla zespołu z naszej gminy zdobyli: Damian Roman i Jakub Radzikowski. Venus nadal zajmuje pozycję wicelidera klasy B.

W derbach gminnych lepsi piotrowiczanie. LKS pokonał na swoim boisku Tęczę Bolesławice 4-2. Dzięki tej szóstej wygranej w sezonie drużyna z Piotrowic awansowała na piąte miejsce w tabeli. Bramki dla gospodarzy strzelili: Kacper Sas, Tomasz Sas, Mateusz Malina i Bartosz Hurman natomiast dla gości: Jakub Ciosek i Łukasz Niewiadomski.

Dziesiątą porażkę w sezonie odnotowała Sparta Przełom Pastuchów grając w roli gospodarza tym razem w pojedynku z Błyskawicą Kalno. Goście wygrali jedną bramką 2-3. Obie bramki dla pastuchowian strzelił Paweł Krzak.

foto: Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska