W klasie A u siebie tylko Karolina. Tęcza zagra z liderem.

Spośród naszych gminnych zespołów tylko jaworzynianie zagrają na swoim boisku. Grom zagra o pierwszą wygraną w Boguszowie-Gorcach. W klasie B Tęcza zmierzy się z liderem z Żarowa.

Po pierwszym w tym sezonie remisie Karolina na własnym boisku będzie mierzyć się z Zielonymi Mokrzeszów. Goście na swoim koncie mają dwa punkty i do tej pory nie zdołali wygrać ligowego meczu. Jaworzynianie są liderem tabeli.

Będący w czołówce tabeli Venus zagra na niedalekim wyjeździe z Herbapolem Stanowice. Gospodarze dwukrotnie w tym sezonie wygrywali i schodzili z boiska jako pokonani. Nowiczanie zajmują trzecie miejsce z dorobkiem ośmiu punktów.

Grom wyjeździe do Boguszowa na mecz z sąsiadującym w tabeli Szczytem. Po dobrym starcie sezonu i wysokiej wygranej w pierwszej kolejce następne weekendy przyniosły gospodarzom straty punktowe. Witkowianie są zespołem, który do tej pory w lidze ma najwięcej remisów (trzy po czterech rozegranych kolejkach).

Tęcza podejmie u siebie lidera rozgrywek klasy B – Silesię Żarów, która wygrała swoje dwa dotychczasowe mecze. Bolesławiczanie tracą do tego zespołu tylko dwa punkty.

Szansę na drugą wygraną będzie miał LKS Piotrowice. W spotkaniu u siebie piotrowiczanie zmierzą się z Dębem Mościsko, który jest obecnie bez punktu.

Sparta Przełom Pastuchów wybierze się na wyjazdową rywalizację do Bystrzycy Górnej. Tam w pojedynku z rezerwami LKS stanie przed szansą na pierwsze ligowe punkty.

Plan gier na weekend:

Herbapol Stanowice – Venus Nowice (sobota, 15:00),
MKS Karolina – Zieloni Mokrzeszów (sobota, 17:00),
Tęcza Bolesławice – Silesia Żarów (sobota, 17:00),
LKS Piotrowice – Dąb Mościsko (niedziela, 11:00),
LKS II Bystrzyca Górna – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00),
Szczyt Boguszów-Gorce – Grom Witków (niedziela, 17:00).

Foto: fanpage Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska