W klasie A u siebie tylko Venus. Pierwsze gminne derby w B klasie.

Karolina oraz Grom zagrają na wyjazdach. Jako jedyny spośród gminnych drużyn w A klasie zagra u siebie Venus. Na ten weekend zaplanowano pierwsze gminne derby w B klasie pomiędzy Piotrowicami a Bolesławicami.

Najbliższym wyjazdowym rywalem jaworzynian będzie Szczyt Boguszów Gorce. Gospodarze swoje dwa ostatnie mecze wyraźnie przegrali (0-4 z Gromem i 9-1 z Cukrownikiem). Szczyt ma na swoim koncie pięć punktów a liderująca Karolina ma ich 16.

Od przegranego spotkania z Karoliną dyspozycja Gromu poprawia się. W trzech ostatnich kolejkach witkowianie zdobyli siedem punktów i obecnie mają ich dziewięć. Zagłębie Wałbrzych – najbliższy rywal ekipy z Witkowa ma o dwa punkty mniej.

Szósty w tabeli Venus rywalizować będzie na swoim boisku z rezerwami AKS Strzegom. Nowiczanie w ubiegłej kolejce wygrali w Mokrzeszowie 1-2. Strzegomianie plasujący się na 11 miejscu mają tylko dwie wygrane i cztery porażki.

Pierwsze gminne derby w klasie B. Nieco lepiej spisujący się w tym sezonie LKS Piotrowice podejmie u siebie Tęczę Bolesławice. Obie drużyny dzieli w tabeli tylko punkt.

Sparta Przełom Pastuchów zagra na wyjeździe z Gromem Panków. Gospodarze w czterech kolejkach wygrali tylko raz. Pastuchowianie na swoim koncie mają punkt po remisie z rezerwami Bystrzycy Górnej.

Plan gier na weekend:

Szczyt Boguszów-Gorce – MKS Karolina (sobota, 16:00),
Zagłębie Wałbrzych – Grom Witków (sobota, 16:00),
Venus Nowice – AKS II Strzegom (sobota, 16:00),
LKS Piotrowice – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Grom Panków – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00).

Foto: fanpage Miejski Klub Sportowy Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska