W okręgówce po pierwsze zwycięstwo. Kolejne derby w klasie B.

Do tej pory żaden z gminnych zespołów nie wygrał swojego meczu w klasie okręgowej. W ten weekend odbędą się drugie derby Gminy w klasie B.

Najbliższym rywalem MKS Karolina będzie Kryształ Stronie Śląskie. Drużyna z kotliny kłodzkiej po trzech meczach ma na swoim koncie zwycięstwo i dwie porażki. Karolina swój pierwszy punkt zdobyła w ubiegłym tygodniu.

Będący bez punktu Grom podejmie u siebie niepokonanego spadkowicza z IV ligi – LKS Bystrzyca Górna. Goście w trzech meczach trafiali do bramki rywala aż 11 razy.

Trudny pojedynek przed Venusem. Nowiczanie staną w szranki w Żarowie ze Zjednoczonymi i to gospodarze będą faworytem tego pojedynku. Venus nie zdobył do tej pory punktu natomiast żarowianie zapewne będą grać w czubie tabeli.

Już w drugiej kolejce klasy B dojdzie do kolejnych derbów gminnych. LKS Piotrowice podejmą jako gospodarz Spartę Przełom Pastuchów. Oba zespoły tydzień temu schodziły z boiska pokonane. Oprócz tego w klasie B Tęcza Bolesławice wyjedzie do Pankowa na mecz z tamtejszym Gromem.

Plan gier na weekend:

Grom Witków – LKS Bystrzyca Górna (sobota, 17:00),
Kryształ Stronie Śląskie – MKS Karolina (sobota, 17:00),
Grom Panków – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
LKS Piotrowice – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00),
Zjednoczeni Żarów – Venus Nowice (niedziela, 17:00).

Info: laczynaspilka.pl
Foto: fanpage MKS Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz