W sobotę okręgówka i wieczorny mecz klasy B. Trudny rywal LKS Piotrowice.

Dwunasta seria gier w klasie okręgowej, w której zaplanowano występ Karoliny i Gromu odbędzie się w sobotę. Przed klubem z Piotrowic trudny wyjazd do Bystrzycy Górnej. W klasie B dojdzie do wieczornego meczu Sparty Przełom Pastuchów z Silesią Żarów.

Trudny wyjazd przed Gromem, który stanie do rywalizacji z czwartym LKS Bystrzyca Górna. Mimo dwóch porażek z rzędu to gospodarze będą faworytem tego spotkania. Witkowianie niezmiennie zajmują ostatnie miejsce w tabeli.

Przedostatnia Karolina na swoim boisku gościć będzie szóstą Victorię Świebodzice. Goście w ostatnich trzech meczach zdobyli cztery punkty natomiast jaworzynianie trzy.

W klasie B przedostatnia w tabeli Tęcza zagra z trzecim zespołem Zjednoczonych Żarów zajmujących szóstą lokatę. Oba zespoły dzielą w tabeli trzy punkty.

Silesia Żarów zmierzy się z dobrze spisującą się w ostatnich tygodniach Spartą Przełom Pastuchów. Gospodarze zajmują czwarte miejsce w tabeli natomiast pastuchowianie przesunęli się na dziewiątą lokatę.

Lider z Nowic wyjedzie na mecz do Łażan. Tamtejszy Zryw zajmuje ostatnie miejsce z dorobkiem czterech punktów. Venus aby walczyć o pozycję lidera powinien też mecz wygrać.

Najtrudniejsze spotkanie przed LKS Piotrowice. Najbliższym rywalem piotrowiczan będzie pretendent do fotela lidera – rezerwy LKS Bystrzyca Górna. Gospodarze tracą tylko trzy punkty do Venusa jednak mają o jeden mecz rozegrany mniej.

Plan gier na weekend:

MKS Karolina – Victoria Świebodzice (sobota, 15:00),
LKS Bystrzyca Górna – Grom Witków (sobota, 15:00),
Silesia Żarów – Sparta Przełom Pastuchów (sobota, 17:00),
Tęcza Bolesławice – Zjednoczeni III Żarów (niedziela, 11:00),
Zryw Łażany – Venus Nowice (niedziela, 11:00),
LKS Bystrzyca Górna – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00

foto: Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska