W sobotę szlagier w Bolesławicach. Derby gminne w klasie B

Duże emocje zapowiadają się w szlagierze pomiędzy Darborem a rezerwami Bielawianki Bielawa. Stawką meczu będzie pierwsze miejsce w klasie A. Na niedzielę zaplanowano kolejne gminne derby w klasie B. Niełatwe pojedynki przed naszymi zespołami w okręgówce.

Trudna rywalizacja przed Gromem i Venusem. Witkowianie podejmą na wyjeździe wicelidera klasy okręgowej Granit Roztoka a zawodnicy z Nowic wybiorą się na mecz z pierwszym Słowianinem Wolibórz. Forma Gromu od początku rundy nie zachwyca. Nieco lepiej jest w przypadku Venusa, który w trzech meczach zdobył siedem punktów.

Po dwóch dobrych meczach przed Karoliną spotkanie u siebie ze Zdrojem Jedlina Zdrój. Przyjezdni plasują się w środku tabeli a od wznowienia gier zdobyli trzy punkty. W tym samym czasie Karolina była niepokonana i zgromadziła pięć oczek.

Bardzo ważny mecz przed Darborem. Bolesławiczanie zmierzą się u siebie jako lider klasy A z wiceliderem – rezerwami Bielawianki Bielawa. Obie drużyny dzielą w tabeli tylko dwa punkty. Wygrana w tym meczu zbliży Darbor do awansu do klasy okręgowej.

Niedzielnym rywalem LKS Piotrowice będzie siódma Nysa Kłaczyna. Piotrowiczanie po ostatniej kolejce wrócili na trzecie miejsce w tabeli. Nysa jest w dobrej dyspozycji ponieważ w trzech meczach zdobyła siedem punktów.

W tej rundzie odbędą się już drugie derby Gminy Jaworzyna Śląska. Tym razem Sparta Przełom Pastuchów stanie do rywalizacji jako gospodarz z Tęczą Bolesławice. Po ostatniej wysokiej porażce Sparty faworytem wydaje się być Tęcza.

Plan gier na weekend:

Darbor Bolesławice – Bielawianka II Bielawa (sobota, 16:00),
Granit Roztoka – Grom Witków (sobota, 17:00),
MKS Karolina – Zdrój Jedlina Zdrój (sobota, 17:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Nysa Kłaczyna – LKS Piotrowice (niedziela, 12:00),
Słowianin Wolibórz – Venus Nowice (niedziela, 17:00).

Info: laczynaspilka.pl
Foto: fanpage MKS Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz