W sobotę wielkie derby w okręgówce. Tęcza utrzyma pozycję lidera?

W najbliższą sobotę w Jaworzynie dojdzie do pojedynku Karoliny ze Zjednoczonymi. Rywalizacja ta emocjonuje kibiców od lat. Zagrają również inne drużyny z terenu naszej Gminy.

Karolina zagra u siebie z dobrze grającymi w tym sezonie Zjednoczonymi Żarów. Goście będą faworytem tego pojedynku. Jaworzynianie po sześciu meczach na swoim koncie mają trzy punkty. Żarowianie mają ich 11.

Ostatni w tabeli Venus podejmie na swoim boisku sklasyfikowaną w środku tabeli Victorię Świebodzice. Nowiczanie w tym sezonie nie zdobyli jeszcze punktu. Przyjezdni przeplatają dobre występy ze słabymi.

Najbliższym rywalem Gromu będzie na wyjeździe Zamek Kamieniec Ząbkowicki zajmujący wysoką piątą pozycję w tabeli. Witkowianie po wygranej z Karoliną w derbach gminnych opuścili strefę spadkową.

Lider klasy B Tęcza Bolesławice zagra w Kątkach z Sudetami. Bolesławiczanie w czterech meczach zdobyli komplet punktów i razem z LKS Wiśniowa przewodzą tabeli.

LKS Piotrowice zagra w Łażanach ze Zrywem. Gospodarze w tym sezonie nie zdobyli punktu. Ekipa z naszej Gminy ma cztery na swoim koncie.

Grająca w tym sezonie słabo Sparta Przełom Pastuchów wystąpi jako gospodarz z Silesią Żarów. Mecz wyjątkowo jak na klasę B odbędzie się w sobotę.

Plan gier na weekend:

MKS Karolina – Zjednoczeni Żarów (sobota, 16:00),
Venus Nowice – Victoria Świebodzice (sobota, 16:00),
Sparta Przełom Pastuchów – Silesia Żarów (sobota, 16:00),
Sudety Kątki – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Zryw Łażany – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00),
Zamek Kamieniec – Grom Witków (niedziela, 16:00).

Info: laczynaspilka.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz