W weekend aż dwie piłkarskie kolejki

Nadchodzący długi weekend będzie dla piłkarzy intensywny ponieważ w ciągu trzech dni rozegrają po dwa mecze (1 i 3 maja). Z kim zmierzą się nasze zespoły?

Wyjątkowo jedno spotkanie rozegra Grom, ponieważ otrzyma walkower za mecz z Płomieniem Makowice, który wycofał się z rozrywek tuż przed startem rundy wiosennej. Jedynie w Święto Pracy witkowianie zagrają w Pszennie z walczącym o utrzymanie Cukrownikiem.

Dwa ciężkie boje przed Venusem w kontekście walki o utrzymanie. Rywalami zespołu z naszej gminy będą zespoły wyżej notowane. Najpierw nowiczanie na wyjeździe zmierzą się z trzecimi Skałkami Stolec a później u siebie ze Zdrojem Jedlina Zdrój.

Przed Karoliną mecze z zespołami ze środka tabeli. Jaworzynianie najpierw przy Sportowej podejmą Zamek Kamieniec a później wybiorą się na daleki wyjazd do Kudowy Zdroju.

Dwaj rywale z czuba tabeli staną na przeciw lidera klasy A Darboru Bolesławice. Na początek bolesławiczanie u siebie podejmą piąty Kłos Lutomia a dwa dni później na wyjeździe trzecią Deltę Słupice. Drużyna z naszej gminy nie może sobie pozwolić na stratę punktu ponieważ przewaga nad wiceliderem wynosi zaledwie dwa punkty.

W klasie B dwaj potencjalnie łatwiejsi, niżej notowani rywale przed LKS Piotrowice, które w ubiegły weekend pewnie wygrały w derbach gminnych. Znacznie trudniejsze zadanie przed Spartą Przełom Pastuchów ponieważ przeciwnikami będą zespoły znacznie wyżej notowane. Szanse na kolejne punkty będzie miała Tęcza ponieważ zmierzy się między innymi z przedostatnią Unią Jaroszów.

Plan gier na długi weekend:

Sokół Kostrza – LKS Piotrowice (sobota, 11:00),
Unia Jaroszów – Tęcza Bolesławice (sobota, 11:00),
Sparta Przełom Pastuchów – MCK Mieroszów (sobota, 11:00),
Darbor Bolesławice – Kłos Lutomia (sobota, 16:00),
Skałki Stolec – Venus Nowice (sobota, 17:00),
Cukrownik Pszenno – Grom Witków (sobota, 17:00),
MKS Karolina – Zamek Kamieniec (sobota, 17:00),
LKS Piotrowice – Płomień Dobromierz (poniedziałek, 11:00),
Tęcza Bolesławice – Szczyt Boguszów Gorce (poniedziałek, 11:00),
Iskra Witków Śląski – Sparta Przełom Pastuchów (poniedziałek, 11:00),
Delta Słupice – Darbor Bolesławice (poniedziałek, 17:00)
Venus Nowice – Zdrój Jedlina Zdrój (poniedziałek, 17:00),
Włókniarz Kudowa Zdrój – MKS Karolina (poniedziałek, 17:00).

Info: laczynaspilka.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz