Walczyli i wygrywali w Mistrzostwach Dolnego Ślaska w muaythai

25 kwietnia na hali sportowej odbyły się Mistrzostwach Dolnego Ślaska 2021 w muaythai. Zawodnicy z naszej gminy pokazali się jak zawsze z bardzo dobrej strony.

Kickboxing w naszym mieście ma się dobrze, a raczej jego zawodnicy, którzy dzięki ciężkiej pracy osiągają kolejne zaszczyty na sportowej niwie.

Mistrzostwa Dolnego Śląska z powodu pandemii koronawirusa musiały zostać przełożone z pierwotnego planowanego terminu marcowego na 25 kwietnia 2021 roku. Termin został przełożony i w końcu udało się. Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w muaythai zostały zorganizowane przez Fighter Klub Kaczmarek Grodowski. Patronem imprezy był Polski Związek Muaythai i Prezydent Świdnicy Beaty Moskal – Słaniewskiej, a partnerem głównym został trener reprezentacji Polski muaythai dzieci i kadetów, Dawid Polok. W mistrzostwach brali udział tylko zawodnicy i zawodniczki z klubów zrzeszonych w Polskim Związku Muaythai z aktualnymi licencjami zawodniczymi. W zawodach brało blisko 80 zawodników.

W opisywanych zawodach swój akcent mieli również zawodnicy z naszej gminy. W Otwartych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Muay Thai walczył Patryk Rzepecki. Zajął drugie miejsce po dobrej walce finałowej z trudnym przeciwnikiem. Jednocześnie w rozgrywanym Turnieju Młodego Mistrza w formule kicklight walczyła Zuzia Pasikowska zajmując 3 miejsce i Oliwia Kilańska z Bolesławic zajmując 2 miejsce.

Zawodnikom należą się duże gratulacje za ducha walki i sportu, który był widoczny we wszystkich rywalizacjach.