Weekend na plus tylko dla Darboru. Pogromy w okręgówce

Tylko kibice Darboru mogą być zadowoleni z występu swoich piłkarzy. Wysokie porażki odnotowały nasze drużyny w klasie okręgowej.

Zarówno Grom jak i Karolina wyraźnie nie podołały rywalom na własnych boiskach. Witkowianie ulegli świetnie dysponowanym Zjednoczonym Żarów 0-5 a ekipa z Jaworzyny 0-4 Victorii Świebodzice. Po tej porażce Grom musi uważnie zaglądać za siebie w tabeli ponieważ przewaga nad strefą spadkową topnieje.

Jako jedyny zespół reprezentujący gminę w klasie okręgowej punkt zdobył Venus. Zaczęło się nieciekawie bo od straty dwóch goli w 7 i 15 minucie. W drugiej połowie nowiczanie nie dali szans Kryształowi Stronie i doprowadzili do remisu po trafieniach Damiana Romana i Adriana Krzykalskiego. Punkt z tego meczu może okazać się dla Venusa cenny w kontekście walki o utrzymanie.

Bez zmiany lidera w klasie A po wygranej Darboru. Bolesławiczanie wygrali we Wierzbnej 0-3 z tamtejszą Wierzbianką. Wszystkie bramki padły między 19 a 27 minutą. Dwie z nich strzelił Adam Bohajczuk a jedną Wojciech Szewczyk. Drużyna z naszej gminy utrzymała trzypunktową przewagę nad wiceliderem.

Emocji nie zabrakło w Piotrowicach, gdzie lepszy okazał się MCK Mieroszów. Ekipa z naszej gminy kończyła mecz w dziewięciu po dwóch czerwonych kartkach, które otrzymali: Mariusz Charytanowicz i Kamil Przeździęk. Mimo dwóch obronionych karnych przez Mateusza Mnicha to drużyna z Mieroszowa schodziła z boiska wygrana (4-1). Jedyną bramkę dla LKS zdobył Mieczysław Barowicz.

W meczu zespołów sąsiadujących ze sobą w tabeli Tęcza przegrała u siebie z Nysą Kłaczyna 1-2. Honorowe trafienie dla bolesławiczan zdobył Jan Gałka.

Rywalizacja drużyn z dolnej części tabeli pomiędzy Pastuchowem a Jaroszowem na remis (1-1). Unia wyrównała stan meczu w doliczonym czasie gry drugiej połowy. Bramkę dla pastuchowian na początku meczu zdobył Antoni Stankiewicz.

Info: regiowyniki.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz