Wygrana Karoliny na zakończenie sezonu. Tylko punkt w klasie B.

W świetnych nastrojach zakończyli sezon 2021/22 piłkarze z Jaworzyny. Grom pożegnał się z okręgówką porażką. Tylko jednej z drużyn występujących w klasie B udało się urwać rywalom choćby punkt.

W ostatnim meczu sezonu Karolina odniosła na swoim boisku zwycięstwo nad Pogonią Pieszyce 5-3. W piątej minucie gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Krystian Jagieła. Pół godziny później goście zdobyli wyrównującą bramkę. Na odpowiedź jaworzynian nie trzeba było czekać długo. W 37 i 41 minucie trafili kolejno Oliwier Pająk oraz Tomasz Krawczyk i to Karolina schodziła do szatni z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej połowie drużyny strzelały naprzemian i dwie bramki dla gospodarzy dołożyli: ponownie Tomasz Krawczyk i Bartosz Adamowicz (w doliczonym czasie gry). Jaworzynianie kończą sezon z 10 zwycięstwami, 10 remisami i 10 porażkami.

Ostatnie 90 minut sezonu piłkarze Gromu nie będą wspominać pozytywnie. Po 49 minutach pojedynku z Nysą Kłodzko był remis 2-2 (bramki Wiktora Urbaniaka i Michała Janiszewskiego). Ostatnie słowo należało jednak do przyjezdnych, którzy zdobyli bramki w 75 i 88 minucie i to oni wywieźli komplet punktów.

W bezpośrednim pojedynku drugiego z trzecim zespołem klasy B lepsze rezerwy Zjednoczonych Żarów. Bolesławiczanie ulegli w wyjazdowym spotkaniu 5-3. Bramki dla zespołu z naszej Gminy zdobyli: Sławomir Gwardiak, Michał Fedorowicz i Radosław Kłos. Była to siódma porażka Tęczy w sezonie.

Siedemnastą porażkę w sezonie zanotowała Sparta Przełom. Grająca na swoim boisku Błyskawica Kalno zwyciężyła 7-4. Autorami goli dla pastuchowian byli: Paweł Krzak i Mariusz Charytanowicz (po dwa).

LKS Piotrowice zremisował z Silesią Żarów 1-1. To piąty podział punktów piotrowiczan w tej serii gier. Jedynego gola dla drużyny z naszej Gminy strzelił Kacper Sas.

Info: laczynaspilka.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz