Wysokie porażki Gromu i Karoliny. Derby z podziałem punktów. Venus z kompletem wygranych.

O swoich ostatnich meczach piłkarze Gromu i Karoliny z pewnością będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Venus utrzymuje świetną passę a w gminnych derbach pomiędzy Tęczą a Piotrowicami doszło do podziału punktów.

Dotkliwą porażkę zanotowała Karolina. Pogromcą okazała się Iskra Jaszkowa, która strzeliła przy Sportowej aż siedem goli. Jaworzynianie odpowiedzieli tylko golem Bartosza Tymcika. Była to piąta przegrana Karoliny w sezonie.

Podobny rezultat osiągnął Grom, który przegrał wysoko w Piławie z tamtejszą Piławianką 5-1. Drużyna z Witkowa jako jedyna w klasie okręgowej pozostaje bez punktu.

W derbowym pojedynku Tęcza zremisowała u siebie po emocjonującej drugiej połowie z LKS Piotrowice 2-2. Przyjezdni prowadzili po pierwszej części gry 0-2 po trafieniach Kacpra Sasa i Bartosza Hurmana. Po zmianie stron grając w osłabieniu bolesławiczanie odpowiedzieli również dwiema bramkami autorstwa Michała Dominiaka i Marcina Obryckiego.

Komplet zwycięstw Venusa. Nowiczanie wygrali swój czwarty mecz w sezonie tym razem pokonując na wyjeździe rezerwy Cukrownika Pszenno 2-4. Wszystkie swoje bramki Venus strzelił do 37 minuty. Do siatki rywala strzelali: Michał Trojan (dwukrotnie) oraz Maksym Filipov i Mariusz Łuczak (po jednej).

Pierwszy punkt na koncie zapisała Sparta Przełom Pastuchów po wyjazdowym remisie 3-3 z Błyskawicą Kalno. Dla zespołu z naszej Gminy strzelali: Karol Trzpil, Maciej Waliszek oraz na wagę punktu w 84 minucie Marcin Malina.

Info: laczynaspilka.pl

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska