Zawalony odpływ „deszczówki” po inwestycji w Pastuchowie? [Wideo]

Jeden z  mieszkańców wsi Pastuchów na własny koszt wpuścił mini kamerkę do odpływu wody deszczowej w Pastuchowie. Przekazane nagranie pokazuje zawaloną instalację wykonaną po inwestycji.

Temat inwestycji we wsi Pastuchów nadal jest sprawą bardzo gorącą w naszej gminie za sprawą mieszkańców, którzy rozpoczęli kampanie informowania i szukania pomocy po według nich źle wykonanych pracach związanych z budową kanalizacji i odbudowie drogi po ukończeniu robót. Temat był nagłaśniany w telewizji Dami Region i Telewizji Wrocław. W sprawę zaangażowali się posłowie i posłanki z okręgu wałbrzyskiego. O całym skomplikowaniu sprawy informuję na bieżąco. Można do tego wrócić w archiwalnych artykułach na stronie Wieści Gminne. Mimo pojawiających się co rusz nowych faktach w sprawie nadal nie widać końca i wyjaśnienia tego ważnego tematu.

Jeden z mieszkańców wsi Pastuchów, żywo zainteresowany sprawą, na własny koszt wpuścił małą kamerkę w miejsca odpływu  wody deszczowej. Okazało się, co widać na ukazanym filmiku poniżej, że instalacja jest częściowo zawalona. Dodatkowo podczas prac połączono ze sobą dwa różne przekroju rur, co dodatkowo utrudnia przepływ wody, która jak wydaje się znajduje się swoje ujście na powierzchni. Według informacji od mieszkańca podobne problemy z instalacją odpływu wody deszczowej występują w innych częśćiach wsi.

O sprawie został poinformowany Urząd Miejski w Jaworzynie Śląskiej, Zakład Usług Komunalnych w Jaworzynie Śląskiej, Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego i Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Świdnicy.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska