Zwycięstwa Karoliny i Gromu. Derby gminy dla Tęczy.

Na plus mijający weekend zapisze Karolina, Grom i Tęcza. Bolesławiczanie komplet punktów zdobyli w gminnych derbach. W tabeli klasy A Grom wyprzedził Venus.

Trzynastą wygraną w sezonie zapisała na swoim koncie liderująca Karolina. Jaworzynianie wygrali na swoim boisku 3-1 z rezerwami AKS Strzegom. Gole dla ekipy z Jaworzyny zdobyli: Paweł Markowski, Szymon Borowy oraz Michał Rosiak.

Venus końcówki rundy jesiennej nie zaliczy do udanych. Nowiczanie zaliczyli drugą porażkę z rzędu tym razem z wyżej notowaną Iskrą Witków Śląski 3-1. To czwarty raz w sezonie kiedy Venus schodzi z boiska pokonany. Honorowego gola zdobył Michał Trojan.

W ostatnim meczu przed swoją publicznością Grom pokonał wyraźnie Sudety Dziećmorowice 4-1. To szóste zwycięstwo w sezonie witkowian. Trzy bramki dla Gromu strzelił Jakub Smutek a jedną dołożył Łukasz Cegielski.

Derby gminy dla Tęczy. Bolesławiczanie na swoim boisku okazali się lepsi od Sparty Przełom Pastuchów i wygrali 4-2. Była to czwarta wygrana gospodarzy w sezonie. Gole dla Tęczy zdobyli: Patryk Lipka, Paweł Wysota, Bartosz Soszka i Damian Kłos natomiast dla gości: Mariusz Charytanowicz i Karol Trzpil.

LKS przerwał passę zwycięstw ligowych porażką u siebie z wiceliderem Sudety Kątki. Piotrowiczanie okazali się gorsi tylko jedną bramką (1-2). Honorowe trafienie zaliczył Tomasz Janes. Była to trzecia porażka w sezonie LKS.

Foto: fanpage Venus Nowice

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska