Co z użytkowaniem hali sportowo – widowiskowej

Za pewno większość z naszych mieszkańców pamięta otwarcie nowej hali sportowo – widowiskowej przy Szkole Podstawowej na ul. Jana Pawła II. Telewizja, reporterzy, podawanie rąk, przecinanie wstąg. Mieszkańcy dopytują nas jednak, kto i na jakich zasadach może z niej korzystać.

Na początku musimy napisać małe wytłumaczenie. O podjęcie tej sprawy byliśmy proszeni już od jakiegoś czasu przez czytelników. Nie pisaliśmy o niej, ponieważ na sesji Rady Miejskiej w grudniu, Radny Wojciech Syntyrz dopytywał o te kwestie. Na tejże sesji Burmistrz obiecał, że regulamin użytkowania hali będzie gotowy do końca stycznia i wtedy mieszkańcy będą mogli swobodnie korzystać z obiektu. Uważaliśmy zatem, że jest to tylko kwestia czasu i rozwiązania pewnych problemów natury prawnej.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w lutym, radny Wojciech Syntyrz kolejny raz zapytał, co dzieje się ze sprawą hali, ponieważ nie widać żadnych obiecanych postępów jeśli chodzi o regulamin a mieszkańcy cały czas dopytują go, jak ta sprawa wygląda. Burmistrz kolejny raz obiecał, że regulamin będzie w niedługim czasie.

Prośby czytelników skłoniły nas jednak do napisania kilku słów na ten temat. Szczególnie ostatni list od czytelnika, który twierdzi, że mimo braku regulaminu, hala cały czas jest użytkowana do późnych godzin wieczornych. Co więcej – z jego relacji wynika, że niektóre sprzęty na stanie hali są już poniszczone. Kto zatem z niej korzysta?

Pytanie zostaje otwarte, ale mamy nadzieje, że sprawa niedługo będzie rozwiązana. Nie przesądzamy tutaj o niczym. Wydaje się jednak, że hala powinna być użytkowana w jak największej frekwencji przez naszych mieszkańców.

Apelujemy, aby nie wysyłać już zapytań o regulamin do naszej redakcji. O wszystkich postępach w sprawie wskazanego obiektu będziemy informować na bieżąco. Wierzymy, że ta kwestia zostanie wkrótce unormowana.

Marcin Burski

Foto: Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz