Czy czeka nas podwyżka za wywóz śmieci? Jest taka groźba

Radny Wojciech Syntyrz opublikował projekt uchwały, która zakłada podwyżkę za wywóz śmieci.

Nowe regulacje związane z wywozem śmieci wielu z nas spędzają sen z powiek. Składa się na to wiele czynników, które zamiast rozwiązywać nasze problemy, mnożą je. Mowa tu o gwałtownym wzroście cen zadanym przez Urząd Miasta i równoczesnym brakiem poczucia, że za podwyżką idzie podniesienie standardów związanych z gospodarką śmieciową.

Kończący się przetargowy okres współpracy z firmą wywożącą odpady generował potrzebę rozpisania nowego, który w dalszym ciągu będzie zabezpieczać te kwestie. Po otwarciu ofert Burmistrz Grzegorz Grzegorzewicz zaproponował podwyżkę za te usługi –  jak czytamy w projekcie uchwały opublikowanym przez radnego Wojciecha Syntyrza.

Radny Syntyrz opublikował projekt uchwały, który podwyższa opłatę śmieciową z 26 zł na 29 zł od 1 mieszkańca. Radny napisał:

„Druga podwyżka opłaty za śmieci w tym roku ?

Burmistrz przedstawił radnym projekt uchwały w sprawie ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

– Wedle przedstawionego dokumentu nowa stawka miałaby wynosić 29 zł od 1 mieszkańca.
– Rada Miejska będzie obdarować nad tą uchwałą 28 grudnia 2020.
– Dotychczasowa stawka (26 zł) obowiązuje od lutego tego roku.”

Wskazana uchwała będzie procedowana na najbliższej sesji Rady Miejskiej, która zaplanowana jest na 28 grudnia 2020. Trzeba jasno podkreślić, że wskazana uchwała jest póki co propozycją Burmistrza. Wszystko teraz zależy od radnych, którzy mogą ją zatwierdzić lub odrzucić jak zrobiono to np. w Świebodzicach, gdzie również chciano zaordynować podwyżkę.

Wywóz śmieci stał się dla naszej społeczności palącym problemem, który nasi mieszkańcy odczuwają finansowo bez poczucia poprawy sytuacji. Jak podejdą do tego nasi radni przekonamy się po świętach podczas głosowania.

info, foto: facebook Wojciech Syntyrz

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz