Mieszkańcy ponownie na sesji

Mieszkańcy Osiedla Leśnego ponownie pojawili się na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Jaworzynie Śląskiej.

O problemach Osiedla Leśnego w Jaworzynie Śląskiej pisaliśmy już wielokrotnie. Nierozwiązane kwestie od wielu lat, dotyczące tego miejsca, eskalują i nie widać, aby zanosiło się na ich szybkie rozwiązanie

Mieszkańcy Osiedla Leśnego przyszli kolejny raz na sesję Rady Miejskiej, aby upomnieć się o nielekceważenie ich postulatów oraz aby zaczęto wywiązywać się z ustaleń, jakie zostały poczynione przy okazji rozmów z nimi. Kolejny raz pojawiła się kwestia wywożenia nieczystości stałych (o sprawie pisaliśmy przy okazji artykułu o skardze na Prezesa ZUK). Mowa była również o utwardzeniu dróg, odwodnieniu ich, ale mówiono także o bardziej przyziemnych sprawach jak np. koszenie traw.

Rozmowa była burzliwa. Przedstawiciel Osiedla Pan Łukasz Czajkowski pytał czy standardy jakie stwarza im Gmina odpowiadają dzisiejszym czasom i czy nadal ich problem będzie odsuwany. Ciekawym wątkiem w rozmowie był moment kiedy zabrała głos Pani mecenas z Urzędu Miejskiego mówiąc do przedstawiciela osiedla: „Wie Pan to są też wieloletnie zaniedbania, które próbuje się nadrobić wszelkimi siłami i ogromne działania zostały podjęte, ale nie wszystko na raz. Niech Pan zobaczy na budżet Gminy. Wszelkie współczynniki zadłużenia zostały nagięte bardzo”.Kiedy jedna z mieszkanek zapytała dlaczego nie usłyszała o tym przy zakupie działki w 2008 roku, tylko była zapewniana przez Burmistrza o wszelkich dogodnościach oraz czy musi czekać teraz następne 10 lat, aby te podstawowe problemy rozwiązać, Pani mecenas stwierdziła krótko: „Tak nawet 10 lat, budżet nie jest z gumy”.

Strona urzędowa konkludując zapewniła, że postara się przedstawić plan, jak rozwiązać ten widoczny problem. O wszelkich postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco.

Marcin Burski

foto: Wieści Gminne

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz