Skarżą się na Prezesa ZUK. Co dalej?

Mieszkańcy Osiedla Leśnego przesłali do naszej redakcji skargę, jaką złożyli na prezesa ZUK Ryszarda Sobańskiego.

O problemach Osiedla Leśnego w Jaworzynie Śląskiej pisaliśmy już wielokrotnie. Nierozwiązane kwestie od wielu lat, dotyczące tego miejsca, eskalują i nie widać, aby zanosiło się na ich szybkie rozwiązanie.

Mieszkańcy Osiedla, którzy interweniowali na ostatniej, marcowej sesji Rady Miejskiej zostali zapewnieni o dialogu. Nakreślono również sposoby rozwiązania problemów. Jednym z postulatów mieszkańców były komplikacje związane z wywozem nieczystości stałych. Stwierdzono, że w tej kwestii stroną do rozmów będzie Prezes ZUK. Prezes Sobański zapewnił, że zostaną stworzone nowe umowy uwzględniające postulaty mieszkańców. Jakież było ich zdziwienie, kiedy otrzymali umowę ze stawką 32,00 zł brutto za 1m3 ścieków, gdzie górna granica ustalona przez Radę Miejską to 23,83 zł netto za 1m3.

Mieszkańcy postanowili złożyć skargę na Prezesa, który według nich naruszył prawo. W piśmie stawiają szereg pytań, które zwieńczają następującym: „dlaczego mieszkańcy, którzy z winy nieudolności gminnych urzędników i włodarzy nie mają dostępu do sieci kanalizacyjnej, są dodatkowo karani brakiem dopłat do ścieków?”.

Co dalej ze skargą? Według prawa będzie ona rozpatrywana przez Radę Nadzorczą zakładu.

Poniżej cała treść skargi.

 

 

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz