Gminne zespoły w kratkę. Wysoka wygrana Sparty Przełom Pastuchów

W czwartek na boiskach piłkarskich wystąpiło sześć zespołów z terenu naszej Gminy. Trzy wyszły z pojedynków zwycięsko natomiast kolejne trzy bez punktu.

Spotkanie Karoliny z Victorią Tuszyn zostało odwołane ze względu na plagę kontuzji w zespole przyjezdnych. Nie ustalono jeszcze nowego terminu meczu.

Venus uległ w Nowicach spadkowiczowi z IV ligi – Nysie Kłodzko 1-3. Bramkę dla zespołu z naszej Gminy strzelono w doliczonym czasie drugiej połowy.

Komplet punktów dla Gromu, który pokonał na wyjeździe Włókniarza Kudowa Zdrój 0-3. Do przerwy witkowianie prowadzili 0-1 po golu Jakuba Smutka. W drugiej połowie dwa gole dorzucili Łukasz Cegielski oraz Maciej Madziała. Zaraz po wznowieniu gry gospodarze nie wykorzystali rzutu karnego i mogło być 1-1.

Darbor premierowego meczu nie zaliczy do udanych. W Świebodzicach przegrał z Victorią 3-1. Jedynego gola dla bolesławiczan strzelił Maciej Fijałkowski.

W klasie B rezerwy MKS Karolina przegrały na wyjeździe ze Zrywem Łażany 7-3. Bramki dla jaworzynian zdobyli: Rafał Łucyk, Kacper Jędras oraz zawodnik Zrywu (gol samobójczy).

Mocne wejście w sezon zaliczyła Tęcza Bolesławice, która pokonała na swoim boisku Błyskawicę Kalno 3-1. Dla bolesławiczan trafiali: Damian Kłos (dwie) oraz Bartłomiej Chodurek (jedną).

Po słabym poprzednim sezonie Sparta Przełom Pastuchów obecną edycję gier w klasie B rozpoczęła od pogromu Iskry Witków Śląski oraz kompletu punktów. Na wynik 5-1 złożyły się gole: Kamila Wudla (dwa), Macieja Waliszka (dwa) oraz Łukasza Kozłowskiego (jeden). Warto podkreślić, że po 35 minutach gry Sparta prowadziła 4-0 a pierwszy gol padł już w drugiej minucie.

Źródło info: od czytelników, fanpage Gromu Witków, fanpage Pastuchów – Nasza Wieś

Źródło foto: fanpage Pastuchów – Nasza Wieś

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz