Grom zagra o utrzymanie. „Sąsiedzkie” mecze w klasie B

Bardzo ważny pojedynek w kontekście walki o utrzymanie przed Gromem. Tęcza oraz Sparta zagrają z sąsiadującymi w tabeli zespołami.

Witkowianie na swoim boisku zmierzą się w meczu o utrzymanie z Pogonią Pieszyce. Oba zespoły dzieli punkt ale to Grom jest ponad strefą spadkową. Zwycięzca tego meczu na trzy kolejki przed końcem zwiększy swoje szanse na pozostanie w klasie okręgowej.

Karolina w tej kolejce miała zaplanowany mecz z wycofanym Venusem Nowice. Drużyna z Jaworzyny otrzyma trzy punkty jako walkower.

W klasie B ciekawie zapowiada się mecz sąsiadujących w tabeli Tęczy oraz Błękitnych Słotwina. Drużyny zajmują kolejno trzecie i czwarte miejsce w tabeli.

W kolejnym meczu zmierzą się przedostatni z ostatnim zespołem w tabeli. Zryw Łażany (osiem punktów) podejmie na swoim boisku Spartę Przełom Pastuchów (siedem punktów). Kilka miesięcy temu w bezpośrednim pojedynku padł remis 4-4.

Najtrudniejsze zadanie przed piotrowiczanami. Siódma drużyna sezonu zmierzy się na wyjeździe z wiceliderem rezerwami Zjednoczonych Żarów.

Plan gier na weekend:

Grom Witków – Pogoń Pieszyce (sobota, 17:00),
Zjednoczeni II Żarów – LKS Piotrowice (niedziela, 11:00),
Błękitni Słotwina – Tęcza Bolesławice (niedziela, 11:00),
Zryw Łażany – Sparta Przełom Pastuchów (niedziela, 11:00).

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz