Venus i Grom bez spadku. Awans Darboru. Koniec sezonu 2020/21

Drużyną ostatniego weekendu sezonu bez wątpienia został Venus. Nowiczanie dzięki wygranej odnotowali znaczny wzrost notowań w tabeli. Wszystkie zespoły w klasie B przegrały swoje mecze, podobnie jak Darbor w klasie A.

W bardzo dobrym stylu Venus pokonał na wyjeździe Spartę Ziębice 1-4 i tym samym zapewnił sobie utrzymanie w klasie okręgowej awansując przy tym na siódme miejsce w tabeli! To efekt konsekwentnej gry w rundzie wiosennej. Gole dla nowiczan w tym meczu zdobywali: Michał Trojan (dwa) oraz Mateusz Wirchniański i Jarosław Lato (po jednym).

Porażką na swoim boisku sezon skończył Grom. Włókniarz Kudowa Zdrój okazał się lepszy stosunkiem bramek 0-1. Witkowianie kończą rozgrywki na dziewiątym miejscu mimo tego, że rundę wiosenną rozpoczynali z miejsca czwartego.

Karolina nie wyjechała na rywalizację z liderem klasy okręgowej Słowianinem Wolibórz i kończy sezon oddaniem meczu walkowerem. Od nowego sezonu jaworzynianie rozpoczną zmagania w klasie A.

Nieoczekiwanie drugą przegraną z rzędu zanotował w Piławie Darbor. Tamtejsza Piławianka okazała się lepsza 4-1. Honorowe trafienie dla ekipy z naszej gminy zdobył Karol Bohajczuk. Mimo tego bolesławiczanie są pewni awansu i od nowego sezonu zobaczymy ich w klasie okręgowej.

Wszystkie zespoły z naszej Gminy przegrały swoje ostatnie mecze w klasie B. Tęcza uległa rezerwom AKS Strzegom 4-0, Gorce okazały się lepsze od Piotrowic aż 6-0 i rezerwy MKS Szczawno Zdrój od Sparty Przełom Pastuchów 2-5. Dla pastuchowian gole zdobyli: Maciej Waliszek i Kamil Wudel. Piąte miejsce w tabeli zajął LKS Piotrowice, siódma była Tęcza a dopiero 12. Sparta.

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz