Venus z cenną wygraną, Karolina remisuje, Darbor gromi

Venus odprawił z kwitkiem wyżej notowanego rywala a Karolina przywiozła punkt z trudnego terenu. Darbor Bolesławice nadal niepokonany w klasie A.

Venus z bezcennymi trzema punktami po meczu ze Zdrojem Jedlina. Gola na ich wagę zdobył w 85 minucie Jarosław Lato. Dzięki temu nowiczanie opuścili strefę spadkową klasy okręgowej.

Karolina na trudnym terenie zremisowała 2-2 z Włókniarzem Kudowa Zdrój. Na otwarcie bramkę samobójczą dla gości strzelił zawodnik Włókniarza. Gospodarze po dwóch trafieniach wyszli na prowadzenie. Jaworzynianie doprowadzili do wyrównania w 67 minucie za sprawą Łukasza Schmidta. Remis niewiele zmienia w układzie tabeli. Karolina zdobyła jednak w trakcie tego intensywnego weekendu cztery punkty.

W dzisiejszej kolejce klasy okręgowej zaplanowano pojedynek Płomienia Makowice z Gromem Witków. Z racji wycofania się z rozgrywek zespołu Płomienia witkowianie otrzymali komplet punktów.

Mecz z Deltą Słupice nie rozpoczął się dla Darboru po myśli bolesławiczan, którzy stracili bramkę już w ósmej minucie. Następna część meczu należała już tylko dla ekipy z naszej gminy. Darbor zdobył pięć bramek po trzech trafieniach Karola Bohajczuka i po jednym Wojciecha Szewczuka oraz Adama Bohajczuka i tym samym utrzymał pozycję lidera i faworyta rozgrywek klasy A.

Trzy punkty zostały w Piotrowicach. LKS wygrał z niżej notowanym Płomieniem Dobromierz 4-2. Trzy gole zdobył Mariusz Charytanowicz i jedną Kamil Przeździęk. Było to 11 zwycięstwo piotrowiczan w tym sezonie. Po stracie punktów przez rywali piotrowiczanie ponownie zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Sparta Przełom Pastuchów przegrała wysoko z wiceliderem klasy B Iskrą Witków Śląski 12-1. Honorowego gola zdobył Grzegorz Bielat.

Tęcza po udanym starcie rundy wiosennej w poprzedniej kolejce musiała uznać w drugim spotkaniu wyższość rywala. Szczyt Boguszów Gorce wygrał wyraźnie w Bolesławicach 1-5. Gola dla miejscowych zdobył Jan Gałka.

Foto: fanpage MKS Karolina

Marcin Burski

Redaktor Wieści Gminnych Jaworzyna Śląska

Dodaj komentarz